Հայկական եկեղեցիների վրա հարձակումները շարունակվում են. Գարո Փայլանն ահազանգում է հերթական դեպքի մասին 05/28/2020 11:17 | ԼՐԱՀՈՍ
Թուրքիայի մեջլիսի հայազգի պատգամավոր Գարո Փայլանն ահազանգում է, որ հայկական եկեղեցիների վրա հարձակումները շարունակվում են։ Փայլանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ երևում է, թե ինչպես է անհայտ անձը Քուզկունճուքի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու պարիսպներից պոկում եկեղեցու խաչը և նետում գետնին։ Նրա խոսքով՝ իշխանության ատելության խոսքի պատճառով ատելության հանցանքները սովորական են դարձել։

Нападения на армянские храмы в Турции продолжаются: Каро Пайлан отреагировал на очередной инцидент 05/28/2020   13:40  |  Лента новостей
Нападение совершено на армянскую церковь Святого Григория Просветителя, расположенную в районе Кузгунджук в турецком Стамбуле.
Депутат-армянин турецкого парламента Каро Пайлан отреагировал на инцидент. Депутат на своей странице в Facebook опубликовал видео, на котором видно, как неизвестный варварски выдергивает крест, установленный на ограде перед церковью, и бросает его на землю.
"Нападения на армянские храмы продолжаются. Риторика ненависти власти превращает в привычное явление преступления на почве ненависти", - написал Пайлан.