ՔԿԾ-ն չի մեկնաբանում «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից կալանավորների տեղափոխությունը, նրանց թվում է Գագիկ Խաչատրյանը 05/28/2020   14:31  |  Կորոնավիրուս
ՀՀ ԱՆ Քրեակատարողական ծառայությունն առայժմ չի մեկնաբանում «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից բարձր տարիքի խմբում գտնվող կալանավորներին այլ ՔԿՀ տեղափոխելու մասին տեղեկատվությունը։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել է, որ մի քանի կալանավոր «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից, որը նախկինում ԱԱԾ-ի մեկուսարանն էր, տեղափոխվել են «Վարդաշեն» ՔԿՀ։ Ըստ մեր աղբյուրների՝ պատճառը «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ում կորոնավիրուսի տարածման մեծ վտանգն է։
Մեկնաբանություն ստանալու համար «Փաստինֆո»-ն դիմեց ՔԿԾ մամուլի ծառայություն, սակայն այստեղից ոչ հերքեցին, ոչ հաստատեցին, այլ խնդրեցին դիմել գրավոր հարցմամբ։ Նշենք, որ գրավոր հարցումն արդեն ուղարկել ենք։
Մեզ հաջողվեց պարզել, որ «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից Վարդաշեն է տեղափոխվել նաեւ ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանը։
14:18 28/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԻնչպե՞ս է կազմակերպվում կորոնավիրուսային հիվանդության թեթեւ դեպքերի տնային բուժումը. ԱՆ
14:12 28/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում արձանագրվել է առողջացման 11 նոր դեպք
14:07 28/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսի վարակման դեպքեր են հաստատվել դատարանի Վեդիի նստավայրում և վճռաբեկ դատարանում
13:41 28/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԼոռու մարզում կորոնավիրուսի հետեւանքով գրանցվել է մահվան առաջին դեպքը․ մարզպետ
13:18 28/05/2020  |  Կորոնավիրուս«Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից խոցելի տարիքային խմբի կալանավորներին տեղափոխվում են այլ հիմնարկ. առկա է կորոնավիրուսի վտանգ
11:06 28/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսից մահացածներից ամենատարեցը 92 տարեկան է, իսկ երիտասարդը՝ 43. ԱՆ

В Уголовно-исполнительной службе не комментируют перевод в другое УИУ заключенных, среди которых и Гагик Хачатрян 05/28/2020   14:45  |  Коронавирус
Уголовно-исполнительная служба Министерства юстиции Армении пока не комментирует информацию о переводе содержащих в УИУ "Ереван-Кентрон" заключенных из старшей возрастной группы в другое пенитенциарное учреждение.
Ранее ИА “ФактИнфо” сообщило, что несколько заключенных из УИУ “Ереван-Кентрон”, которое ранее являлось следственным изолятором СНБ, переведены в УИУ “Вардашен”. Согласно источникам агентства, причиной стал высокий риск распространения коронавируса в УИУ.
За комментарием “ФактИнфо” обратилось в пресс-службу Уголовно-исполнительной службы, где не опровергли, но и не подтвердили, попросив направить письменный запрос. Отметим, что агентство уже направило письменный запрос.
Агентству также удалось выяснить, что из УИУ “Ереван-Кентрон”  в УИУ “Вардашен” перевели и бывшего министра финансов Армении, экс-председатея Комитета госдоходов РА Гагика Хачатряна.