Ժողովրդի զայրույթն արդեն դառնում է անկառավարելի. Միքայել Մինասյան 05/26/2020 23:53 | ԼՐԱՀՈՍ
Վատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը հայտարարել է, որ իշխանությունները որեւէ հակափաստարկ չունեն իր մեղադրանքներին:
«Հարգարժան Մաֆիոզ ընտանիք և նրան սպասարկող մեդիածառաներ,
Դուք ձեր ստի կայսրության քարոզչությունն իրականացնում եք այնպես, ինչպես երկրի կառավարումը՝ գեղավարի, անարդյունավետ և միայն փող աշխատելու մոլուցքով, ճիշտ այնպես, ինչպես օրինակ պայքարում եք համավարակի դեմ։
Ժպիտով հետևում եմ այս երկու օրերի մեդիահիսթերիային, որի գագաթնակետն էր Հանրային հեռուստատեսության լրատվական ծրագրի այսօրվա ռեպորտաժը։
Այն ապացուցում է.
1. դուք չունեք որևէ պատասխան իմ մեղադրանքներին,
2. ձեր մեթոդները հնացել են, իսկ ձեր ձեռագիրը հնաոճ ու ոչ համոզիչ է,
3. դուք ինձանից իսկապես սարսափում եք։
Մաֆիոզ ընտանեկան զո՛ւյգ, շարունակեք հետևողականորեն ուշադրության կենտրոնում պահել իմ անձը, որպեսզի հեշտացնեք իմ գործը՝ ձեր խավարը ցրելու իմ առաքելությունը։
Երբեք դատի չեմ տվել մեդիաներին։ Հիմա էլ չեմ պատրաստվում դա անել, քանի որ պատկերացնում եմ այդ մարդկանց հոգեվիճակը, քանի որ ստիպված են կատարել կատաղած պացիենտի խելագար հանձնարարությունները։
Որպես սփոփանք կարող եմ ասել՝ «հեղափոխությանը» ձեր հավատարմությունն ապացուցելուն քիչ մնաց։
Գիտեմ, որ վախեցած եք բոլորդ, և ձեզ հասկանում եմ, քանի որ ժողովրդի զայրույթն արդեն դառնում է անկառավարելի»։

Гнев народа становится уже неуправляемым – Микаел Минасян 05/27/2020   10:34  |  Комментарий
Бывший посол Армении в Ватикане Микаел Минасян прокомментировал вчерашний репортаж на Общественном телевидении.
В частности, Минасян на своей странице в Facebook опубликовал запись, в которой отметил:
"Уважаемая мафиозная семья и обслуживающие ее медиа-слуги,
Вы осуществляете пропаганду своей империи лжи точно так же, как управляете страной – по-деревенски, неэффективно и одержимы лишь манией заработать денег, подобно тому, как боретесь, к примеру, с эпидемией.
С улыбкой слежу за медиа-истерией последних двух дней, апогеем которой стал сегодняшний репортаж в новостной программе Общественного телевидения.
Он доказывает:
1. У вас нет ни одного ответа на мои обвинения.
2. Ваши методы устарели, а ваш почерк старомоден и неубедителен.
3. Вы действительно в ужасе от меня
Мафиозная супружеская чета, продолжайте последовательно держать в центре внимания мою персону, дабы облегчить мою миссию – развеять ваш мрак.
Я никогда не подавал в суд на медиа. И сейчас не собираюсь этого делать, так как представляю душевное состояние этих людей, которые вынуждены выполнять безумные поручения бешеного пациента.