Ես չեմ հեռանում քաղաքական եւ հասարակական դաշտից.Դավիթ Բաբայանը թողնում է Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակի պաշտոնը 05/26/2020 16:27 | Մեկնաբանություն
Ես չեմ հեռանում քաղաքական եւ հասարակական դաշտից: Ես ընդունել եմ Արցախի Հանրապետության Նախագահ Արայիկ Հարությունյանի առաջարկը եւ այսուհետ հայրենիքին իմ ծառայությունները կմատուցեմ ԱՀ Նախագահի՝ արտաքին հարաբերությունների գծով խորհրդականի պաշտոնում: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը։
«Արդեն 13 տարի է, ինչ ես գլխավորում եմ Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը՝ կառույց, որը պատասխանատու է մեր երկրի տեղեկատվական քաղաքականության համար:
Տեղեկատվական ճակատը, հատկապես մեր երկրի համար, որը գտնվում է չկարգավորված հակամարտության պայմաններում, ունի ռազմավարական կարեւորագույն նշանակություն:
Ինձ համար պատիվ է եղել այս բոլոր տարիների ընթացքում ղեկավարել այդ կառույցը, լինել տեղեկատվական ճակատի առաջամարտիկներից, ծառայել իմ ժողովրդին եւ Հայրենիքին:
Աշխատանքս փորձել եմ կատարել արհեստավարժորեն՝ որպես ուղենիշ միշտ ունենալով պետական եւ ազգային շահերը:
Ուզում եմ ձեզ տեղեկացնել, որ այսօրվանից ես պաշտոնապես թողնում եմ իմ զբաղեցրած պաշտոնը: Շնորհակալություն եմ հայտնում իմ բոլոր գործընկերներին եւ լրատվական դաշտի ներկայացուցիչներին՝ երկարատեւ արդյունավետ համագործակցության համար:
Ուզում եմ նաեւ հաջողություն մաղթել այս պաշտոնում ինձ փոխարինող Վահրամ Պողոսյանին, ցանկանալ նրան բեղմնավոր գործունեություն:
Հ.Գ. Հարգելի՛ գործընկերներ, Ես չեմ հեռանում քաղաքական եւ հասարակական դաշտից: Ես ընդունել եմ Արցախի Հանրապետության Նախագահ Արայիկ Հարությունյանի առաջարկը եւ այսուհետ հայրենիքին իմ ծառայությունները կմատուցեմ ԱՀ Նախագահի՝ արտաքին հարաբերությունների գծով խորհրդականի պաշտոնում:
Լինելով նաեւ Արցախի պահպանողական կուսակցության նախագահ՝ ես եւ իմ կուսակիցները շարունակելու ենք մեր ակտիվ գործունեությունը մեր երկրի քաղաքական ու հասարակական դաշտում:
Հ.Հ.Գ. 13 տարվա իմ աշխատանքի ամփոփման եւ հետագա գործունեության մասին ավելի մանրամասն կխոսեմ իմ ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ»,- գրել է Բաբայանը:

Давид Бабаян покидает пост пресс-секретаря президента Арцаха; ему предложили новую должность 05/26/2020   17:29  |  Лента новостей
Давид Бабаян сегодня покидает пост пресс-секретаря президента Республики Арцах. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
“Уже 13 лет как я возглавляю Главное информационное управления Аппарата Президента Республики Арцах – структуру, ответственную за информационную политику нашей страны.
Информационный фронт имеет важнейшее стратегическое значение, в особенности для нашего государства, которое находится в условиях неразрешенного конфликта.
Для меня было большой честью на протяжении стольких лет возглавлять данную структуру, находиться на передовой информационного фронта и служить моему народу и Родине.
Свою работу я всегда старался выполнять на высоком профессиональном уровне, руководствуясь, в первую очередь, государственными и национальными интересами”, -заявил Бабаян.
Он выразил благодарность всем моим коллегам и представителям информационного поля за многолетнее плодотворное сотрудничество.
Бабаян также пожелал успехов и плодотворной работы своему преемнику – Ваграму Погосяну.
Он также сообщил, что не покидает политическое и общественное поле.
"Я принял предложение президента Республики Арцах Араика Арутюняна, и буду служить своей Родине в должности советника президента Республики Арцах по внешним связям.
Будучи также председателем Консервативной партии Арцаха, мы вместе с однопартийцами продолжим нашу активную деятельность в политическом и общественном поле нашей страны.О подведении итогов своей тринадцатилетней работы и планах на будущее более подробно поговорим в ходе моего прямого эфира на Facebook", - написал Бабаян.