Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը կհետաձգվի. Սեյրան Օհանյանի պաշտպանի մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվել 05/25/2020 19:10 | 2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով մայիսի 26-ի դատական նիստն, ամենայն հավանականությամբ, կհետաձգվի։ «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ ՊՆ նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի պաշտպաններից մեկի մոտ կորոնավիուսի վարակ է հայտնաբերվել եւ դիմում է ներկայացվել՝ նիստը հետաձգելու համար։
Փաստաբանական թիմի անդամ Կարեն Մեժլումյանը հաստատեց մեր տեղեկատվությունը. վարակ է հայտնաբերվել փաստաբան Ինեսսա Պետրոսյանի մոտ։
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Սեյրան Օհանյանն ունի երկու պաշտպան՝ Կարեն Մեժլումյանը և Ինեսսա Պետրոսյանը, ովքեր ամուսիններ են և կորոնավիրուսի հետևանքով չեն կարող ներկայանալ դատական նիստին, ուստի Կ.Մեժլումյանը դիմում է ներկայացրել նիստը հետաձգելու համար։ Նշենք, որ Կ.Մեժլումյանի մոտ թեստի արդյունքը բացասական է եղել։
Նշենք ,որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը վերջերս է վիրահատվել եւ գտնվում է հետվիրահատական բուժման մեջ։

У одного из адвокатов Сейрана Оганяна выявили коронавирус 05/26/2020   09:30  |  Суд по делу второго президента РА
Судебное заседание по делу второго президента Армении Роберта и трех бывших высокопоставленных чиновников, по всей вероятности, перенесут.
По сведениям “ФактИнфо”, у одного из адвокатов бывшего министра обороны Армени Сейрана Оганяна подтвердился коронавирус. Подано заявление о переносе судебного заседания.
Член адвокатской группы Карен Межлумян подтвердил имеющиеся у агентства сведения; вирус был выявлен у адвоката Инессы Петросян.
С учетом того, что оба адвоката экс-министра обороны Карен Межлумян и Инесса Петросян – супруги и из-за коронавируса  не могут явиться в суд, Межлумян подал заявление о переносе заседания суда. Отметим, что результат теста Карена Межлумяна оказался отрицательным.
Напомним, экс-президент Армении Роберт Кочарян недавно перенес операцию и теперь проходит послеоперационное лечение.