Գեղարքունիքի մարզի Սեւան hամայնքում սահմանափակումներ են կիրառվելու 05/25/2020 02:04 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանի որոշմամբ՝ մինչեւ հունիսի 3-ը ժամը 23։59-ը սահմանափակումներ են կիրառվելու Գեղարքունիքի մարզի Սեւան hամայնքում։ Այս մասին «Փաստինֆո» -ն տեղեկացավ Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնի տարածած հաղորդագրությունից:
«1. Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի Սևան համայնքում կիրառել հետևյալ սահմանափակումները.
ա/ Սահմանել համայնքի վարչական սահման մուտք գործելու և վարչական սահմաններից ելք կատարելու հատուկ ռեժիմ` արգելելով անձանց և տրանսպորտային միջոցների մուտքն ու ելքը՝ բացառությամբ առաջին անհրաժեշտության ապրանքների, պարագաների, սննդամթերքի, դեղորայքի, վառելիքի մատակարարման նպատակով տեղաշարժի.
բ/ Սույն կետի «ա» ենթակետով սահմանված Սևան համայնք մուտք գործելու սահմանափակման համար բացառություն սահմանել մինչև 2020 թվականի մայիսի 25-ը՝ ժամը 13:00-ն՝ թույլատրելով Սևան համայնքում մշտական բնակության իրավունք ունեցող կամ փաստացի բնակվող անձանց մուտքը.
գ/ Հատուկ ռեժիմի իրականացումն ապահովելու նպատակով ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության և ՀՀ ոստիկանության կողմից սահմանված վայրերում տեղադրել հատուկ անցակետեր և զննման կետեր՝ Սևան համայնքի վարչական տարածք թույլատրվող անձանց ու տրանսպորտային միջոցների զննումն իրականացնելու նպատակով.
2. Սահմանել Սևան համայնքում տնտեսական գործունեության տեսակների նկատմամբ կիրառվող ժամանակավոր սահմանափակումները՝ համաձայն Աղյուսակ 1-ի:
3. ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանին, ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության պետ Էդուարդ Մարտիրոսյանին, ՀՀ ոստիկանության պետ Արման Սարգսյանին, Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանին՝ ապահովել սույն որոշման իրականացումը.
4. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում 2020 թվականի մայիսի 25-ին՝ ժամը 06:00-ին, և գործում է մինչև 2020 թվականի հունիսի 3-ը՝ ժամը 23։59-ը»-նշված է որոշման մեջ:
Սևան համայնքում կիրառվող տնտեսական գործունեության տեսակների նկատմամբ ժամանակավոր սահմանափակումներին կարող եք ծանոթանալ այս հղումով:

Город Севан закрыли на карантин из-за коронавируса 05/25/2020 09:52 | Коронавирус
Решением вице-премьера Армении, коменданта на период чрезвычайного положения в Армении Тиграна Авиняна в городе Севане Гегаркуникской области введен ряд ограничений. Об этом “ФактИнфо стало известно из сообщения, распространенного Единым армянским информационным центром.
В частности, сообщается, введен особый режим въезда и выезда на административную территорию общины Севан, предусматривающий запрет на въезд и выезд людей и транспорта, за исключением передвижения с целью поставок товаров первой необходимости, принадлежностей, продуктов питания, медикаментов, топлива.
Исключение из данного правила будет действовать до 13:00 25-го мая – въезд на территорию города будет разрешен лицам, имеющим право на постоянное проживание, или фактически проживающим в общине.
С целью обеспечения соблюдения режима Службе национальной безопасности и Полиции поручено установить в определенных местах блокпосты и точки для досмотра д лиц и транспортных средств, имеющих разрешение на въезд в город.
Сообщается, что введен также ряд временных ограничений на некоторые виды экономической деятельности.
Министру здравоохранения Армении Арсену Торосяну, директору СНБ Эдуарду МАртиросяну, начальнику полиции Арману Саркисяну, а также губернатору Гегаркуникской области Гнелу Саносяну поручено обеспечить реализацию положений данного решения.
Настоящее решение вступает в силу в 06:00 утра 25-го мая и будет действовать до 23:59 3-го июня текущего года.
С введенными в городе Севан временными ограничениями на виды экономической деятельности можно ознакомиться, перейдя по этой ссылке.