Սուրեն Պապիկյանը երկրորդ անգամ է թեստավորվել 05/22/2020   10:48  |  Մեկնաբանություն
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը երեկ կորոնավիրուսի երկրորդ թեստն է հանձնել, որի արդյունքները ևս բացասական են: Այս մասին տեղեկացնում է նախարարի մամուլի խոսնակ Արմինե Մուրադյանը։
«Բացասական են նաև նախարարության մյուս աշխատակիցների թեստերը, որոնք շփում էին ունեցել վարակակիրների հետ և այդ պատճառով գտնվում էին ինքնամեկուսացման մեջ»,-գրել է Արմինե Մուրադյանը։
Նա հայտնում է, որ նախարարն ու նախարարության աշխատակիցները կվերադառնան աշխատանքային բնականոն գործունեությանը`խստիվ պահպանելով անվտանգության կանոնները:

Сурен Папикян сдал повторный тест на коронавирус: результат уже известен 05/22/2020   11:06  |  Коронавирус
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Сурен Папикян накануне сдал второй тест на коронавирус. Результат теста оказался вновь отрицательным. Об этом сообщила пресс-секретарь министра Армине Мурадян.
“Отрицательными оказались и тесты остальных сотрудников министерства, которые контактировали с вирусоносителями и по этой причине находились в самоизоляции”, - проинформировала Армине Мурадян.
Он также сообщила,что министр и сотрудники ведомства вернутся к нормальному режиму работы, строго соблюдая правила безопасности.