«Տավուշ տեքստիլ»-ի արտադրամասում կորոնավիրուսի 7 դեպք է գրանցվել. Ամբողջ անձնակազմը կթեստավորվի ձեռնարկության միջոցներով 05/20/2020   15:29  |  Կորոնավիրուս
«Տավուշ տեքստիլ»-ի արտադրամասերից մեկում կորոնավիրուսի 7 դեպք է գրանցվել։ Այս մասին տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց «Տավուշ տեքստիլ»-ի տնօրեն Միքայել Եզեկյանը։
Տնօրենը նշեց, որ պատրաստվում են ամբողջ անձնակազմին թեստավորել. «Ինքներս մեր միջոցներով բոլորին կթեստավորենք։ Կապ չունի կոնտակտավոր են, թե ոչ։ Բոլորին թեստավորելու ենք, որ ասիմպտոմ դեպքեր հանկարծ չունենանք»,-ասաց Միքայել Եզեկյանը։
Այս պահի դրությամբ տնօրենի ցուցումով դադարեցվել է արտադրամասի գործունեությունը։ Աշխատակիցներին հորդորել են 2-3 օր մնալ տանը։ Այդ ընթացքում «Տավուշ տեքստիլ»-ի միջոցներով բոլորը կթեստավորվեն. «Նրանք, որոնց մոտ բացասական կլինեն պատասխանները, կաշխատեն, ով էլ Աստված չանի ինչ-որ խնդիր կունենա, կմեկուսանա, կբուժվի։ Կարծում եմ նրանց 99 տոկոսը ոչ մի խնդիր չունի, ուղղակի ապահովության համար ենք անում»,-ասաց տնօրենը։
Հարցին վարակակիրների մեջ թիրախային խմբում գտնվող անձինք կա՞ն, Միքայել Եզեկյանը բացասական պատասխան տվեց ու հավելեց, որ իրենց աշխատակիցների միջին տարիքը 30 տարեկանն է, բարձր տարիքի աշխատողները քիչ են։

У семи сотрудников "Тавуш текстил" выявили коронавирус: весь персонал протестируют 05/20/2020   15:47  |  Коронавирус
У семи сотрудников компании "Тавуш текстил" выявлен коронавирус. Эту информацию в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” подтвердил директор компании Микаел Езекян Он отметил, что планируется провести массовое тестирование персонала.
“Мы за свой счет всех протестируем. Не важно, контактировали они или нет. Всех протестируем во избежание асимптомных случаев”, - сказал Микаел Езикян.
В данный момент по указанию директора деятельность цеха прекращена. Сотрудников призвали оставаться дома 2-3 дня. За это время сотрудники за счет средств предприятия будут протестированы.
“Те, у кого тест будет отрицательным, выйдут на работу. А те, у кого, не дай Боже, выявят проблему, будут изолированы и пройдут лечение. Я полагаю, у 99% сотрудников нет каких-либо проблем. Мы это делаем для спокойствия”, - заявил директор.
Он уточнил, что средний возраст персонала составляет 30 лет, а сотрудников постарше у них мало.
11:20 20/05/2020  |  КоронавирусЗа сутки в Армении от коронавируса скончались трое мужчин: В Минздраве представили подробности