Հայաստան ենք եկել կազինոյում աշխատելու համար, սակայն մնացել ենք առանց աշխատանքի. Բողոքի ակցիա Վրաստանի դեսպանատան առաջ 05/20/2020 17:59 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Վրաստանի դեպանատան դիմաց քաղաքացիները բողոքի ակցիա են իրականացրել։ Նրանք պահանջում են, որպեսզի Վրաստանի դեսպանատունը ժամանակավորապես բացի Հայաստանի հետ սահմանը և հնարավորություն տրվի իրենց մեկնել Ռուսաստանի Դաշնություն։
Ակցիայի մասնակիցները «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտեցին, որ պատրաստ են բոլոր ծախսերն իրականացնել սեփական միջոցներով, միայն թե կարողանան վերադառնալ ՌԴ։
Բողոքի ակցիային էին մասնակցում նաև ազգությամբ ղազախ քաղաքացիներ, ովքեր նշեցին, որ Հայաստան են եկել կազինոյում աշխատելու համար, սակայն արտակարգ դրության պատճառով առանց աշխատանք են մնացել ու հիմա ցանկանում են վերադառնալ հայրենիք։

Акция прошла перед зданием посольства Грузии в Ереване: демонстранты просят временно открыть для них сухопутную границу 05/20/2020   18:31  |  Лента новостей
Несколько граждан сегодня проводили акцию возле посольства Грузии в Ереване. Они обратились с просьбой к властям Грузии, чтобы им предоставили возможность транзитом через территорию Грузии отправиться в Российскую Федерацию.
Участники акции в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщили, что готовы взять на себя все расходы.
В акции принимали участие также казашки, которые рассказали, что в Армении работали в казино дилерами, но после введения режима ЧП они остались без работы и теперь хотят вернуться на родину.
11:20 20/05/2020  |  КоронавирусЗа сутки в Армении от коронавируса скончались трое мужчин: В Минздраве представили подробности