Հրդեհ Լուսաղբյուր գյուղում․ կա 2 զոհ 05/19/2020   11:28  |  Արտակարգ պատահարներ
Մայիսի 19-ին, ժամը 00։44-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Շիրակի մարզի Լուսաղբյուր գյուղի 4-րդ փողոցի թիվ 12 տանը հրդեհ է բռնկվել: Այս մասին հայտնում են ԱԻՆ-ից։
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից չորս մարտական հաշվարկ։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 02:15-ին, մարվել՝ 06:08-ին: Ամբողջությամբ այրվել են տունը (մոտ 240 քմ), մոտակայքում կայանած «ՎԱԶ-21099» մակնիշի ավտոմեքենան, «KAvZ» մակնիշի ավտոբուսը՝ մասամբ, վնասվել են թիվ 10 տան պատուհանը և 1-ին փողոցի թիվ 33 տան երեք պատուհան։

Крупный пожар на севере Армении унес жизни двух женщин 05/19/2020   12:16  |  Чрезвычайное просшествие
Крупный пожар вспыхнул в одном из домов в селе Лусахбюр Ширакской области Армении. Об этом сообщает пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям страны.
Сигнал о возгорании в доме № 12  на четвертой улице в селе Лусахбюр поступил в национальный центр управления в кризисных ситуациях в 00:44 19 мая.
На место выехали четыре пожарных расчета.
Пожар был локализован в 02:15, потушен - в 06:08. Дом площадью примерно  240 кв.м сгорел дотла. Полностью обгорел автомобиль марки ВАЗ-21099, припаркованный возле дома,  а также частично автобус марки “КАвЗ”. Повреждены окна двух соседних домов.