Վրաստանում գտնվող և Հայաստան մեկնել ցանկացող ՀՀ քաղաքացիները կարող են անխոչընդոտ մեկնել ՀՀ՝ Սադախլոյով 05/18/2020 13:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօրվանից՝ մայիսի 18-ից, չեղարկվել է Մառնեուլիի շրջանում արդեն երկու ամիս գործող խիստ կարանտինային ռեժիմը և հանվել է մուտքի ու ելքի արգելքը։ Այս մասին հայտնում են Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից։
Վրաստանում գտնվող և Հայաստան մեկնել ցանկացող ՀՀ քաղաքացիներն այսուհետև կարող են անխոչընդոտ մեկնել Հայաստան՝ Սադախլոյի անցակետով, 10։00-18։00 ընկած ժամանակահատվածում։
Միաժամանակ տեղեկացնում են, որ դեռևս արգելված է Վրաստանի տարածք օտարերկրացիների (այդ թվում՝ ՀՀ քաղաքացիների) մուտքը, և սույն որոշման մեջ ցանկացած փոփոխության դեպքում դեսպանությունը հանդես կգա համապատասխան հայտարարությամբ։

Находящиеся в Грузии граждане Армении могут беспрепятственно вернуться на Родину 05/18/2020   13:18  |  Лента новостей
Грузия с сегодняшнего дня, с 18-го мая, отменила действующий уже два месяца в Марнеульском районе жесткий карантинный режим и запрет на въезд и выезд. Об этом сообщает посольство Армении в Грузии.
Граждане Республики Армения, находящиеся в Грузии и желающие уехать в Армению, отныне могут беспрепятственно отправиться в Армению через КПП “Садахло”, в промежутке с 10:00 до 18:00.
В то же время посольство сообщает, что по-прежнему действует запрет на въезд иностранцев, в том числе граждан Армении, на территорию Грузии. В случае внесения изменений в данное решение посольство обещает выступить с соответствующим заявлением.