Կորոնավիրուսից մահացածը 84-ամյա տղամարդ է. նա ուներ քրոնիկական հիվանդություններ 05/18/2020   11:15  |  Կորոնավիրուս
Մայիսի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 4823 դեպք։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
Մայիսի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 4823 դեպք, որոնցից 2019-ն` առողջացած, 61-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2718 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 41850 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 351 նոր դեպք և 94 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտը եղել է 84 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 25 է։
10:53 18/05/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի 351 դեպք
10:16 18/05/2020  |  ՄեկնաբանությունՎարորդները հրահանգ ունեն՝ կանոններին չհետևող ուղևորների առկայության դեպքում ընդհատել մեքենայի ընթացքը. Հայկ Մարության

За сутки в Армении от коронавируса скончался один пациент: В Минздраве представили подробности 05/18/2020   11:25  |  Коронавирус
Министерство здравоохранения Армении представило подробности о смерти пациента от коронавируса нового типа.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что пациенту было 84 года (мужчина), у него были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении на странице ведомства в Facebook.
В Минздраве также уточнили, что за истекшие сутки подтвержден 351 новый случай заражения коронавирусом, 94 пациента выздоровели.
"Накануне был зафиксирован один случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила от другой болезни. Всего таких случаев 25", - говорится в сообщении.
По данным на утро понедельника, 18-го мая, в Армении выявлены 4823 случая заражения коронавирусов. От COVID-19, излечились 2019 пациентов, скончался 61 человек. Фактически на лечении находятся  2718 пациентов. Всего проведено 41850 тестов.