Կորոնավիրուսից 3 մահացածները եղել են 68-ամյա կին, 81-ամյա եւ 82-ամյա տղամարդիկ. Ունեցել են խրոնիկ հիվանդություններ. ԱՆ 05/15/2020 11:15 | Կորոնավիրուս
Մայիսի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 4044 դեպք, որոնցից 1666-ն` առողջացած, 52-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2304 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 37476 թեստավորում: Այս մասին տեղեկանում ենք Առողջապահության նախարարությունից։
«Ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 184 նոր դեպք և 94 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 68 (կին), 81 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 22 է»,-հայտնում են նախարարությունից։

В Минздраве Армении рассказали о трех последних случаях смерти от коронавируса 05/15/2020   11:23  |  Коронавирус
Министерство здравоохранения Армении представило информацию по трем последним случаям смерти от коронавирса нового типа.
В ведомстве сообщили, что от коронавируса скончались 68-летняя женщина и двое мужчин в возрасте  81 года и 82 лет.
"У них были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве также отметили, что накануне был зарегистрирован один случай летального исхода – у пациента был подтвержден коронавирус, однако смерть наступила по причине другой болезни. Общее количество таких случаев достигло 22.
Также сообщается также, что за минувшие сутки коронавирус выявили у 184 человек, 94 пациента излечились.
По данным на утро пятницы, 15-го мая, в Армении подтверждено 4044 случая заражения коронавирусов. От COVID-19 скончались 52 человека, выздоровели 1666 пациентов. На лечени находятся 2304 пациента. Всего проведено 37476 тестов.