Գեմաֆին Գասպարյանը թողել է ՀՀ աշխատաքի և սոցիալական հարցերի փոխնախարարի պաշտոնը 05/15/2020 16:50 | Մեկնաբանություն
Գեմաֆին Գասպարյանը սեփական դիմումի համաձայն թողնում է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնը:Այս մասին տեղեկանում ենք նրա ֆեյսբուքյան էջից։
«Հաշվետվությամբ հանդես չեմ գա. մեր թիմային աշխատանքն արտացոլված է ինչպես 2019 թվականի նախարարության հաշվետվությունում, այնպես էլ իր տեղն է գտնելու 2020, 2021 և 2022 թվականների հաշվետվություններում:
Կարծում եմ այս ընթացքում ստեղծվել են բոլոր հիմքերը, ինչպես նաև կառուցակարգերն ու գործիքները ոլորտը ամբողջությամբ մարդակենտրոն և արդյունավետ դարձնելու համար, նաև ունեցել ենք շոշափելի ապացույցներ մեր ընտրած ուղղու իրավացիության:
Այս ամբողջ ընթացքում աշխատել եմ առավելագույնս նվիրված, առավելագույնս ազնիվ, առավելագույնս պատասխանատու և հնարավորինս արդյունավետ:

Гемафин Гаспарян оставляет пост замминистра труда и по социальным вопросам Армении 05/15/2020   17:07  |  Лента новостей
Гемафин Гаспарян покидает пост заместителя министра труда и по социальным вопросам Армении, согласно заявлению об уходе по собственному желанию. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
"Не стану выступать с отчетом. Наша командная работа отражена как в отчете министерства за 2019 год, так и  найдет свое отражение в отчетах за 2020, 2021 и 2022 гг..Полагаю, что за этот период были созданы все основания, а также механизмы и инструменты для повышения в полной мере антропоцентричности и эффективности сферы, а также заручились осязаемыми доказательствами правильности избранного нами пути",- написал Гаспарян.
По его словам,  за весь этот период он был максимально предан делу, работал честно, ответственно и по возможности эффективно.
"Благодарен всем, кто доверился. Будьте здоровы. О дальнейшем планах я расскажу в ближайшем будущем", - сказал Гемафин Гаспарян.