Հայաստանում արտակարգ դրությունը ևս մեկ ամսով կերկարաձգվի 05/14/2020   11:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում արտակարգ դրությունը երկարացվեց մինչև հունիսի 13-ը՝ ժամը 17։00-ն։ Այս մասին համապատասխան որոշումն ընդունվեց կառավարության այսօրվա նիստում։
«Մարտի 16-ին արտակարգ դրություն հայտարարելու համար հիմք ծառայած հանգամանքները դեռևս չեն վերացել, որի մասին են վկայում, մասնավորապես, 2020 թվականի մայիսի 12-ի դրությամբ հաստատված կորոնավիրուսային հիվանդության 3538 դեպքերը, որոնցից 1430-ն` առողջացած, 47-ը` մահվան ելքով»,-այս մասին նշված է որոշման նախագծում։
ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն էլ ընդգծեց, որ արտակարգ դրությունը երկարաձգելու բոլոր հիմքերն ունեն։
13:58 12/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտակարգ դրության ժամկետը երկարացնելու հարցը քննարկման փուլում է
09:03 10/04/2020  |  ՄամուլԱրտակարգ դրությունը կերկարաձգվի՞․ «Հրապարակ»
09:31 19/03/2020  |  ՄամուլՍտացվում է՝ արտակարգ դրությունը վերաբերում է միայն ԶԼՄ-ներին ու սահմաններին. «Փաստ»

Режим чрезвычайного положения будет продлен в Армении еще на месяц 05/14/2020   11:56  |  Коронавирус
Срок действия режима чрезвычайного положения, введенного в Армении в марте с целью предотвращения распространения коронавируса нового типа,  будет продлен еще на месяц, до 17:00 13 июня. Соответствующее постановление было принято на заседании правительства в четверг,14 мая.
“Послужившие основанием для введения с 16-го марта режима чрезвычайного положения обстоятельства пока не устранены, о чем свидетельствуют, в частности, зафиксированные 12 мая число заразивших коронавирусом -3538, из которых 1430 пациентов выздоровели, 47 скончались”, - говорится в проекте решения.
Министр юстиции Армении Рустам Бадасян подчеркнул, что имеют все основания для продления срока действия режима ЧП.