Դատավոր Աննա Դանիբեկյանի՝ քթի վիրահատության մասին հրապարակումների առնչությամբ հարուցված գործը կքննի Քննչական կոմիտեն 05/14/2020   14:44  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործը քննող դատավոր Աննա Դանիբեկյանի քթի վիրահատության վերաբերյալ տեղեկատվությունը հանրայնացնելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը կքննի ՀՀ քննչական կոմիտեն «Փաստինֆո»-ն Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ- որ քրեական գործն արդեն ստացել են։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ դատավորի՝ քթի վիրահատության մասին հրապարակումների առնչությամբ նախապատրաստված նյութերով ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ և ուղարկվել է նախաքննական մարմին՝ նախաքննության։
ՔԿ-ից հայտնեցին, որ քրեական գործը հարուցվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 144-րդ հոդվածի և 145-րդ հոդվածի հատկանիշներով՝ մարդու անձնական կամ ընտանեկան գաղտնիք համարվող տեղեկություններն առանց նրա համաձայնության օգտագործելը կամ հրապարակային ելույթներով, հրապարակայնորեն ցուցադրվող ստեղծագործություններով կամ լրատվության միջոցներով այդպիսի տեղեկություններ տարածելու և բժշկական գաղտնիք հանդիսացող տվյալներ հրապարակելու համար։
13:31 14/05/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԴատավոր Աննա Դանիբեկյանի՝ քթի վիրահատության մասին հրապարակումների առնչությամբ հարուցվել է քրեական գործ
21:11 11/05/2020  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըԱննա Դանիբեկյանի չի ցանկացել, որ իր բացակայության հիմքերը ներկայացվեն փաստաբաններին
19:12 17/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատությունն արձակուրդ է գնացել. դատավորի աշխատակազմը լիազորված չի եղել օրվա ընթացքում տեղեկություն տալ փաստաբանին՝ նիստի մասին

Расследованием уголовного дела по следам публикаций о проведенной судье Данибекян операции на нос займется СК 05/14/2020   15:18  |  Криминальная хроника
Уголовное дело, возбужденное по факту разглашения информации касательно проведенной судье суда общей юрисдикции Еревана Анне Данибекян операции, рассмотрит Следственный комитет Армении.  Как сообщили “Фактинфо” в СК, уголовное дело уже поступило в ведомство.
Ранее агентство сообщило, что по материалам, подготовленным в связи с публикациями по поводу перенесенной судьей суда общей юрисдикции Армении Анной Данибекян операции на нос, заведено уголовное дело, которое направлено на предварительное расследование.
В СК сообщили, что уголовное дело возбуждено  по статьям 144(“Использование, либо собирание, либо хранение сведений, составляющих личную или семейную тайну человека, без его согласия, либо распространение таких сведений в публичных выступлениях, публично демонстрируемых произведениях или средствах массовой информации, если это не предусмотрено законом”) и 145(“Разглашение врачебной тайны”) УК РА.