Կորոնավիրուսից մահացած 65-ամյա տղամարդը չի ունեցել ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություն 05/13/2020 11:10
Կորոնավիրուսից մահացած պացիենտը եղել է 65 տարեկան տղամարդ, ով չի ունեցել ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություն։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
«Մայիսի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3718 դեպք, որոնցից 1500-ն` առողջացած, 48-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2149 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 34766 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 180 նոր դեպք և 70 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտը եղել է 65 տարեկան (տղամարդ), չի ունեցել ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություն:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 21 է»,- նշված է հաղորդագրությունում։

В Армении от коронавируса умер 65-летний мужчина, который не страдал сопутствующими заболеваниями 05/13/2020   11:21  |  Коронавирус
В Армении от коронавируса нового типа скончался 65-летний мужчина, который не страдал хроническими заболеваниями. Об этом сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения Армении.
“Скончавшемуся от коронавируса было 65 лет. Он не имел сопутствующих хронических заболеваний”, - говорится в сообщении.
Накануне также скончались двое пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев 21.
В ведомстве напомнили, что за последние сутки в Армении зафиксировано 180 инфицированных коронавирусом и 70 излечившихся.
По данным на утро 13 мая, в Армении подтверждено 3718 случаев заражения коронавирусом. Выздоровели 1500 человек, 48 пациентов скончались.