Կորոնավիրուսով վարակվելու 146 եւ մահվան 1 նոր դեպք է գրանցվել 05/12/2020   11:02  |  Կորոնավիրուս
Մայիսի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3538 դեպք, որոնցից 1430-ն` առողջացած, 47-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2042 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 33313:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 146 նոր դեպք և 71 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտը եղել է 82 տարեկան (կին) և ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 19 է։
22:11 11/05/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայտնի է դարձել կորոնավիրուսով վարակված ՌԴ վարչապետ Միշուստինի վիճակի մասին. ՏԱՍՍ
15:10 11/05/2020  |  ԿորոնավիրուսՎերջին երկու օրերին Կոտայքի մարզում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 25 նոր դեպք. Մարզպետ
14:06 11/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրարատի մարզում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը 360 է, որոնցից 159-ը՝ առողջացած, 4-ը՝ մահվան ելքով. մարզպետ
13:42 11/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԳեղարքունիքում հաստատվել է կորոնավիրուսի 15 նոր դեպք, մահացել է 1 քաղաքացի. մարզպետ
11:34 11/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսից մահացած 69-ամյա տղամարդն ունեցել է խրոնիկական հիվանդություններ․ ԱՆ

За сутки в Армении выявили 146 новых случаев заражения коронавирусом, еще один пациент скончался 05/12/2020   11:11  |  Коронавирус
В Армении за сутки зафиксировано 146 новых случаев заражения коронавирусом нового типа, 71 человек выздоровел, еще один пациент скончался. Об этом сообщает Министерство здравоохранения Армении, приводя данные на 11:00 12 мая. Всего проведено 33313 тестов.
Всего, по последним данным, коронавирус подтвердился у 3538 человек, из которых 1430 излечились, 47 пациентов скончались.
Что касается последнего случая смерти, в Минздраве сообщили, что скончалась 82-летняя женщина, у которой были сопутствующие хронические заболевания.
Накануне также скончались двое пациентов, у которых была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев 19.
18:11 11/05/2020  |  КоронавирусВрач рассказал о "странностях" нового коронавируса - РИА Новости
18:00 11/05/2020  |  Международные новостиВладимир Путин объявил о завершении 12 мая периода нерабочих дней в России - Интерфакс
14:42 11/05/2020  |  КоронавирусУченые назвали новый способ передачи коронавируса - РИА Новости
13:24 11/05/2020  |  КоронавирусВ Арцахе продлили срок действия режима ЧС на месяц
13:16 11/05/2020  |  КоронавирусЗа сутки в России выявили 11 656 случаев заражения коронавирусом – РИА Новости
11:50 11/05/2020  |  КоронавирусВ Армении от коронавируса скончался 69-летний мужчина
11:14 11/05/2020  |  КоронавирусЗа сутки в Армении выявили 78 новых случаев заражения коронавирусом, еще один пациент скончался