Արցախի ԱԽ քարտուղար Արշավիր Ղարամյանն ազատման դիմում է գրել պաշտոնից 05/12/2020   22:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը պաշտոնից ազատման դիմում է գրել: Այս մասին Ղարամյանը հայտնել է «Ֆեյսբուք»-ի իր պաշտոնական էջում:
«Հարգելի հայրենակիցներ, ցանկանում եմ տեղեկացնել, որ ԱՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնից ազատման դիմում եմ ներկայացրել, ինչը, իհարկե, չի նշանակում, որ ինքս ինձ «ազատում եմ» Արցախի անվտանգության ապահովման գործում ունեցած անձնական պատասխանատվությունից:
Ողջ կյանքս նվիրել եմ մեր հայրենիքի ազգային ազատագրական պայքարին, բոլոր հնարավորություններս օգտագործել եմ՝ մեր ընդհանուր անվտանգության պահովման գործում իմ համեստ չափաբաժինն ունենալու հարցում: Հավաստիացնում եմ, որ, անկախ պաշտոնից, կարգավիճակից՝ շարունակելու եմ իմ առաքելությունը:
Մի քանի անգամ տարբեր առիթներով ասել եմ, որ ոչինչ չի խանգարում մարդուն օգտակար լինել իր հայրենիքին՝ անկախ նրանից, թե որքան հնարավորություններ ունի նա, որ ոլորտում կարող է օգտակար լինել, կամ ինչ կարգավիճակ ունի»,- նշել է Ղարամյանը:
22:22 07/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱյո, Ադրբեջանը շատ կառուցողական է տրամադրված, նա ուզում է կառուցել մեր գերեզմանները. Դավիթ Բաբայան
20:39 06/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտում արջանագրվել է 6 ապրանքատեսակի միջին գնի փոփոխություն՝ 2 գնաճ, 4 գնանկում. ԱՀ Տեղեկատվական շտաբ
21:53 05/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱմերիկյան Մինեսոտա նահանգի Սենատը ճանաչել է Արցախի Հանրապետությունը
20:06 05/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԻ ծառայությունը ԿԽՄԿ առաքելության կողմից ստացել է հակահամաճարակային միջոցառումների շրջանակներում տրամադրվող աջակցություն

Секретарь Совбеза Арцаха Аршавир Гарамян подал в отставку 05/13/2020   09:19  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Арцаха Аршавир Гарамян подал в отставку. Об этом Гарамян сообщил на своей странице в Facebook.
"Хочу проинформировать, что я подал заявление об отставке с поста секретаря Совета безопасности Арцаха, что, конечно, не означает, что сам себя "освобождаю" от личной ответственности в деле обеспечения безопасности Арцаха", - заявил он.
Аршавир Гарамян отметил, что посвятил всю свою жизнь национальной освободительной борьбе за Родину, использовал все свои возможности для внесения своего скромного вклада в дело обеспечения общей безопасности.
"Заверяю, что вне зависимости от должности и статуса я продолжу свою миссию. Несколько раз по различным поводам я говорил, что человеку ничего не мешает быть полезным Родине вне зависимости от того, какими возможностями он обладает, в какой сфере может быть полезен или какой имеет статус. Я жил и живу по этому принципу", - отметил Гарамян.
По словам Аршавира Гарамяна, предстоит еще много работы по доведению борьбы до завершения и для передачи побед грядущим поколениям.
"Я и мои друзья считаем это миссией нашей жизни. Мы жили и будем жить с этим убеждением, действовали и будем действовать по этой логике", - подчеркнул он.