Ոստիկանները բիրտ ուժի գործադրմամբ բերման են ենթարկել ցուցարարին 05/12/2020 14:43 | ԼՐԱՀՈՍ
ԿԲ մոտ տեղի ունեցած բողոքի ակցիայի 2 մասնակից բերման է ենթարկվել ոստիկանություն։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Ոստիկանությունից։
Վերջինիս փոխանցմամբ՝ քաղաքացիները բերման են ենթարկվել ՀՀ վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածով նախատեսված արարք կատարելու կասկածանքով՝ հասարակական կարգի պահպանության, հասարակական անվտանգության ապահովման, օբյեկտների պահպանության պարտականությունները կատարելու ընթացքում ոստիկանության զորքերի զինծառայողի կամ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելու համար։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ այսօր մայիսի 12–ին, մի խումբ քաղաքացիներ բողոքի ակցիա են իրականացրել ԿԲ-ի դիմաց՝ բողոքելով իրականացվող վարկային քաղաքականության դեմ։ Ակցիայի ընթացքում քաշքշուկ է ստեղծվել, ոստիկանները ուժի գործադրմամբ մեքենան են նստեցրել մի քանի հոգու, նրանց թվում՝ ակցիայի կազմակերպիչ Մանուել Մանուկյանին։
«Փաստինֆո»-ի տեսախցիկը ֆիքսել է Մ.Մանուկյանին բերման ենթարկելու դրվագը, որտեղ տեսանելի, թե ինչպես են մեծ թվով ոստիկանները բերման ենթարկում «Դիրքապահ» քառօրյա պատերազմի մասնակիցների միավորում ՀԿ ղեկավար Մանուել Մանուկյանին։

Двое участников акции протеста у здания ЦБ доставлены в Полицию(Видео) 05/12/2020   15:19  |  Лента новостей
Двое участников акции протеста у здания Центрального банка Армении подвергнуты приводу в Полицию. Об этом "ФактИнфо" сообщили в Полиции Армении.
Как уточнили в ведомстве, граждане были доставлены в Полицию по подозрению в совершении деяния, предусмотренного статьей 182 Кодекса об административных правонарушениях(“Невыполнение законных требований служащего внутренних войск Полиции или сотрудника Полиции при исполнении им обязанностей по поддержанию общественного порядка, обеспечения общественной безопасности, охраны объектов”).
Ранее агентство сообщило, что сегодня, 12 мая, группа граждан у здания Центробанка проводила акцию протеста против кредитной политики. В ходе акции возникла потасовка.
Стражи порядка силой усадили в машину несколько человек, среди которых был и организатор протестной акции, глава общественной организации Oбъединение участников Апрельской войны “Диркапа” Мануел Манукян. Момент привода Мануела Манукяна попал в объектив видеокамеры “ФактИнфо”.