Զինծառայողի մահացու հրազենային վիրավորում ստանալու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ինքնասպանության հասցնելու հատկանիշներով 05/11/2020   13:18  |  Քրեական խրոնիկոն
2020թ. մայիսի 10-ին` ժամը 17:55-ի սահմաններում, N զորամասի կրակային դիրքի հարակից տարածքում պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Սասուն Սուրենի Մարգարյանի կրծքավանդակի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ առաջին կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 360.1 հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելը՝ մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու ընթացքում) նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, և կատարվում է նախաքննություն: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:

Уголовное дело возбуждено по факту смерти армянского военнослужащего 05/11/2020   13:51  |  Лента новостей
Уголовное дело заведено по факту смерти военнослужащего срочной службы рядового Сасуна Маргаряна, получившего смертельное огнестрельное ранение в прилегающей к огневой позиции зоне N-ской воинской части 10 мая с.г., примерно в 17:55. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета РА.Военнослужащий погиб в Арцахе при невыясненных обстоятельствахУголовное дело возбуждено по пункту 3 части 2 статьи 360.1(“Доведение военнослужащего до самоубийства по неосторожности во время несения боевого дежурства или боевой службы”). Ведется предварительное расследование.
"Предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на обеспечение разностороннего, полного и объективного расследования произошедшего", - говорится в сообщении.