Կորոնավիրուսից մահացած 69-ամյա տղամարդն ունեցել է խրոնիկական հիվանդություններ․ ԱՆ 05/11/2020   11:34  |  Կորոնավիրուս
Վերջին մեկ օրում կորոնավիրուսից մահացածը անձը 69-ամյա տղամարդ է։ Այս մասին հայտնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Ըստ ԱՆ հաղորդագրության՝ տղամարդըն ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
Մայիսի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3392 դեպք, որոնցից 1359-ն` առողջացած, 46-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1970 պացիենտ:  Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 32561:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 79 նոր դեպք և 34 առողջացած։
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան եւս 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 17 է։
11:00 11/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսով վարակակիրների թիվը հասել է 3392-ի
10:54 10/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսով վարակվելու 138 եւ մահվան 1 նոր դեպք է գրանցվել
10:13 10/05/2020  |  ԿորոնավիրուսՈւհանում երկար ժամանակ անց կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպք են հայտնաբերել. Ռիա Նովոստի

В Армении от коронавируса скончался 69-летний мужчина 05/11/2020   11:50  |  Коронавирус
Министерство здравоохранения Армении представило информацию о скончавшихся пациентах с подтвержденным коронавирусом нового типа.
"Относительно случая смерти сообщаем, что мужчине было 69 лет. У него были сопутствующие хронические заболевания", - отмечается в сообщении.
В ведомстве сообщили также, что накануне было зарегистрировано два случая смерти пациентов, у которых была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по другим причинам. Общее количество таких случаев составляет 17.
За последние сутки в Армени выявлено 79 заболевших коронавирусом, выздоровели 34 пациента.
По положению на утро понедельника, 11-го мая, в Армении зафиксировано 3392 случая заражения коронавирусом. От COVID-19 скончались 46 человек, 1359 пациентов излечились.
11:14 11/05/2020  |  КоронавирусЗа сутки в Армении выявили 78 новых случаев заражения коронавирусом, еще один пациент скончался
09:52 11/05/2020  |  ЭкономикаПорядка 70,3 млрд. драмов распределено в рамках антикризисных программам правительства Армении– Пашинян
09:32 11/05/2020  |  КоронавирусБиолог объяснила ошибки в тестах на наличие коронавируса - РИА Новости
09:15 11/05/2020  |  КоронавирусВ Ухане снова начало расти число больных COVID-19 - Госкомздрав КНР
11:08 10/05/2020  |  КоронавирусЗа сутки в Армении выявили 138 заболевших коронавирусом, еще один пациент скончался
11:09 09/05/2020  |  КоронавирусЗа сутки в Армении выявили 146 заболевших коронавирусом, еще один пациент скончался