Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է իր պապի լուսանկարը 05/09/2020   10:11  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում Հաղթանակի օրվա առթիվ գրառում է արել՝ տեղադրելով իր պապի՝ Նիկոլ Փաշինյանի լուսանկարը:
«Նիկոլ Փաշինյան, 1913-1943։ Ծառայել է 138-րդ հրաձգային դիվիզիայի 554-րդ հրաձգային գնդում։ Հավերժ փառք հայրենիքի համար ընկածներին»,-գրել է նա:
20:49 08/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊար՜ոն երեսպաշտ, մի ամբողջ երկու տարի ուշացել ես. Արփինե Հովհաննիսյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
18:19 08/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Հռոմի Պապի հետ
17:32 08/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Վարչապետի օգնական Սյուզաննա Բարսեղյանի եղբայրը զանգահարում է Analitik.am-ի խմբագրություն և սպառնալիքներ հնչեցնում»
15:38 08/05/2020  |  Քաղաքական«Պադեզդներում» ձեզ ասֆալտներին կպառկացնենք, դուք չունեք հնարավորություն ժողովրդից վերցնել այն իշխանությունը, որը պատկանում է իրենց. Փաշինյան
15:18 08/05/2020  |  ՔաղաքականԵթե Նիկոլ Փաշինյանի նպատակն ԱԱԾ-ում «աչք ու ականջ» ունենալն է՝ կարող էր դա անել պրոֆեսիոնալի նշանակման միջոցով Իսագուլյան
15:12 08/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը և Լիտվայի նախագահը քննարկել են երկկողմ տնտեսական համագործակցության աշխուժացման հարցեր
19:54 07/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀաղթանակի և խաղաղության տոնի կապակցությամբ տեղի կունենան միայն պաշտոնական արարողակարգային միջոցառումներ

"Вечная память павшим за Родину": Пашинян опубликовал фотографию деда-фронтовика 05/09/2020   10:43  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня утром выложил на своей странице я Facebook фотографию своего деда –фронтовика.
"Никол Пашинян, 1913-1943 гг. служил в 554-м полку 138-й стрелковой дивизии. Вечная память павшим за Родину", - подписал Пашинян свой снимок.
Ранее премьер-министр Армении в эксклюзивном интервью телерадиокомпании "Мир" рассказал, что его дед – Никол Пашинян ушел на фронт, когда его отец был годовалым ребенком. В семье сохранились лишь несколько фотографий и немногочисленные рассказы о нем.
"Это все, что у нас есть. Это очень дорогие воспоминания для нашей семьи. Я надеюсь, что с честью ношу имя своего деда-фронтовика", - заявил Пашинян.
Он рассказал, что дед был сержантом 138-й стрелковой дивизии в составе 554-го стрелкового полка.  По одним документам, он погиб в феврале 1943 года, по другим документам, пропал без вести. По одним документам, под Сталинградом, по другим документам, в Крыму.
"Я не имел счастья общаться с дедом, и даже мой отец не имел такой возможности", - заявил Пашинян.
09:53 08/05/2020  |  Лента новостей“Свадьба в горах”. Армянский народ отмечает 28-летие освобождения Шуши
12:24 07/05/2020  |  Лента новостейГруппа военнослужащих Армии обороны и ветеранов Арцахской освободительной войны награждена высокими госнаградами
17:39 09/05/2019  |  Лента новостейСерж Саргсян посетил Степанакертский мемориальный комплекс и Шуши(Фото)