Իմ վիզը կտրողը չի ծնվել, հերիք է շմայսություն անես, է. ԱԺ նիստն ընդհատվեց (տեսանյութ) 05/08/2020   11:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինձ ինչքան էլ խփեք, ես խոսելու եմ։ Այս մասին այսօր ԱԺ ամբիոնից ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը։
Հիշեցնենք, որ րոպեներ առաջ ԱԺ դահլիճում ծեծկռտուք տեղի ունեցավ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանի և Մարուքյանի միջև։
Այս խոսքերին տեղից արձագանքեց Սասուն Միքայելյանը, Էդմոն Մարուքյանն էլ ասաց. «Էն ով եկավ թաքուն մեջքից խփեց...։ Իմ վիզը կտրողը չի ծնվել, հերիք է շմայսություն անես, է։ Հանգիստ քեզ պահի վապշե»։
Էդ.Մարուքյանը շեշտեց, որ ինչ-որ մեկը իրեն հարվածել է թիկունքից. «հեղափոխություն է եղել այս մշակույթի համա՞ր, մեջքից խփո՞ւմ եք»։
Պատգամավորները կրկին հավաքվեցին Սասուն Միքայելյանի մոտ, փորձեցին նրան հանդարտեցնել։ Նրանք նաև մոտեցան ամբիոնին, խնդրեցին Մարուքյնին, որ չշարունակի խոսքը։ Նիստն ընդհատվեց։
13:49 06/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտակարգ դրության իրավական ռեժիմի ավարտից հետո պետք է օր նշանակվի. Մարուքյանը՝ հանրաքվեի մասին
13:40 06/05/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԷդմոն Մարուքյանին հեղափոխության պահապանների սպառնալիքների մասին հաղորդումը դատախազությունն ուղարկել է ոստիկանություն
22:17 05/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեզ շատ են ասում օգնեք իշխանություններին, որ երկիրը առաջ գնա. Էդմոն Մարուքյան
13:04 02/05/2020  |  ՄեկնաբանությունՀերիք է ձգեք, մարդկանց սովի եք մատնել, մարդ եղե'ք էլի. Մարուքյան
15:37 29/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊատրաստ չե՞ք լինել իշխանություն, որ ձեզնից պահանջենք, ուրեմն ասեք՝ պատրաստ չենք. Մարուքյան

“Хватит из себя строить Шмайса”: Марукян парировал Микаеляну с трибуны НС после драки 05/08/2020 11:50 | Лента новостей
Глава парламентской фракции “Просвещення Армения” Эдмон Марукян, вернувшись после инцидента с депутатом от правящей фракции “Мой шаг” Сасуном Микаеляном на трибуну, заявил, что "будет говорить, сколько бы его ни били".
Напомним, несколько минут назад в парламенте произошла словесная перепалка между депутатами от фракции правящего блока "Мой шаг" Сасуном Микаеляном и главой фракции "Просвещенной Армении" Эдмоном Марукяном, которая переросла в потасовку.
Марукян заявил, что кто-то исподтишка ударил его в спину. На эти реплики парировал Сасун Микаелян и стал выкрикивать фразы с места.
“Еще не родился, человек, который мне шею перережет. Хватит из себя строить Шмайса(экс-депутат НС Аракел Мовсисян – Прим.ред.). И веди себя спокойно”, - заявил Марукян.
Марукян вновь подчеркнул, что кто- то его ударил сзади. “Революция произошла ради этой культуры, чтобы наносили удары в спину?”- сказал Марукян.
Депутаты вновь подошли к Сасуну Микаеляну, пытались его успокоить. Они также попросили Марукяна прервать выступление. Сейчас на заседании объявлен перерыв.