Կորոնավիրուսից մահացած կինը եղել է 48 տարեկան. ԱՆ 05/08/2020 11:13 | Կորոնավիրուս
Կորոնավիրուսի հետևանքով մահացած պացիենտը եղել է 48 տարեկան կին և ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություն։ Այս մասին հայտնում են ԱՆ-ից։
«Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտը եղել է 48 տարեկան (կին) և ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություն:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 10 է»,- հայտնում են ԱՆ-ից։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Հայաստանում մայիսի 8-ի դրությամբ նոր կորոնավիրուսով վարակվելու 145 եւ մահվան 1 նոր դեպք է գրանցվել:
Ընդհանուր առմամբ՝ մայիսի 8-ի ժամը 11 -ի տվյալներով` հաստատվել է կորոնավիրուսի 3029 դեպք, կատարվել է 29205 թեստավորում: Փաստացի այս պահին բուժվում է 1758:
Ապաքինվել է 1218 անձ,մահացել` 43 անձ: Կորոնավիրուս վարակված եւս 10 քաղաքացի մահացել է այլ հիվանդության պատճառով։

В Армении от коронавируса умерла 48-летняя женщина – Минздрав сообщил подробности 05/08/2020   12:11  |  Коронавирус
Скончавшейся пациентке с подтвержденным коронавирусом было 48 лет. Об этом сообщает в пятницу Министерство здравоохранения Армении.
"По факту смерти сообщаем, что пациенту (женщина) было 48 лет, у нее были сопутствующие хронические заболевания", - сообщили в Минздраве Армении.
В ведомстве проинформировали, что накануне был зафиксирован еще один летальный исход, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила по причине другой болезни. Отмечается, что общее число таких случаев 10.
За последние сутки в Армении,  подтверждено 145 новых случая заражения коронавирусом нового типа.  По данным на 8-ое мая, в Армении выявлено 3029 подтвержденных случаев инфицирования COVID-19. 1218 человек вылечились, 43 пациента скончались.