Արթուր Վանեցյանը ՀՔԾ-ում է 05/07/2020 18:01 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» հիմնադրամի նախագահ Արթուր Վանեցյանն այս պահին ՀՔԾ-ում է։ «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան Ա.Վանեցյանի մամուլի խոսնակը հաստատեց տեղեկությունները, իսկ ՀՔԾ-ից խոստացան ճշտել։
Նշենք, որ Միքայել Մինասյանը մայիսի 2-ին տարածած տեսանյութում հայտարարել էր, որ մոտ մեկ տարի առաջ՝ 2019 թվականին, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իրեն գործարք է առաջարկել, իսկ որպես պատվիրակ իր հետ հանդիպել է ՀՀ ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։Փաշինյանը, մասնավորապես, առաջարկել էր վճարել որոշակի գումար, չվերադառնալ Հայաստան, որի պայմաններում կդադարեցվեն նրա եւ նրա հոր նկատմամբ քրեական հետապնդումները։ Այդ առաջարկը Մինասյանի կողմից մերժվել է։ Տեսանյութի վերաբերյալ հրապարակումները Դատախազությունն ուղարկել է ՀՔԾ։

Артура Ванецяна вызвали в Специальную следственную службу 05/07/2020   18:18  |  Лента новостей
Бывший директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян в эти минуты находится в Специальной следственной службы (ССС). Эту информацию в ответ на запрос “ФактИнфо” подтвердила пресс-секретарь Ванецяна. А в ССС пообещали уточнить информацию.
Отметим, что 2 мая Микаел Минасян на свой странице  в Facebook опубликовал видео, в котором, в частности, заявил, что Ванецян в 2019 году встречался с ним в Риме и от имени премьер-министра Армении Никола Пашиняна предлагал ему сделку.
По его словам, Пашинян, в частности, предлагал выплатить определенную сумму и не возвращаться в Армению. В обмен на это, как сообщил Минасян, ему было обещано, что все уголовные дела против него и его отца будут прекращены. Экс-посол заявил, что отказался от этой сделки.