Հանրաքվեն տեղի չի ունենա, քանի դեռ վտանգավոր է բազմամարդ միջոցառումների անցկացումը. Մակունց 05/06/2020 15:14 | Կորոնավիրուս
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն այսօր անդրադարձել է սահմանադրական հանրաքվեի անցկացմանն ու շեշտել, որ վերջնական որոշում դեռ չկա։
«Քանի դեռ բազմամարդ միջոցառումներն իրենցից վտանգ են ներկայացնում, այդ թվում նաև հանրահավաքները, բնականաբար հանրաքվեն տեղի չի ունենա»,-այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է Մակունցը։
Նա նշել է, որ երբ հետագա գործողությունների հետ կապված վերջնական որոշում կլինի՝ հանրության կտեղեկացնեն, քանի որ իսկապես կարևոր հարց է։

Лилит Макунц прокомментировала возможность проведения конституционного референдума 05/06/2020   15:42  |  Коронавирус
Глава парламентской фракции правящего блока “Мой шаг” Лилит Макунц сегодня прокомментировала возможность проведения референдума по поправкам в Конституцию Армении. Она заявила, что окончательного решения пока нет.
“Поскольку массовые мероприятия представляют собой угрозу, в том числе и референдумы, естественно, референдум не состоится”, - сказала Макунц в беседе с журналистами в среду, 6 мая.
По ее словам, как только будет принято окончательное решение относительно дальнейших действий, общественность будет проинформирована, поскольку это, как отметила она, действительно, важный вопрос.