Դատավոր դարձած իր նախկին խորհրդականին Երևանի քաղաքապետը պարգևատրել է 1 մլն 800 հազար դրամով 05/01/2020 16:08 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարուքյանը պարգևարտրել է իր տեղակալ Հայկ Սարգսյանին և խորհրդական Կարեն Համբարձումյանին:
Երևանի քաղաքապետի ապրիլի 20-ին կայացրած 431-Ա կարգադրությամբ նրանցից յուրաքանչյուրը պարգևատրվել է 1 մլն 800 հազարական դրամով։ Ուստի ընդհանուր առմամբ, Հայկ Սարգսյանին և Կարեն Համբարձումյանին պարգևատրման համար բյուջեից հատկացվել է 3 մլն 600 հազար դրամ։
Երևանի քաղաքապետի որոշամ մեջ նշվում է, որ պաշտոնյաները պարգևատրվում են աշխատանքային և ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն և բարձր որակով կատարելու համար:
Հետարքրքական է, որ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը 2020թ-ի ապրիլի 17-ի հրամանագրով, Կարեն Համբարձումյանը նշանակվել է վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավոր:

Мэр Еревана премировал своего ставшего судьей экс-советника на сумму 1 млн. 800 тыс. драмов 05/01/2020   16:51  |  Лента новостей
Мэр Еревана Айк Марутян премировал своего заместителя Айка Саркисяна и советника Карена Амбарцумяна.
По распоряжению столичного градоначальника от 20 апреля каждый из них был премирован в размере 1 млн 800 тыс драмов.
Для  выдачи премий Айку Саркисяну и Карену Амбарцумяну из госбюджета было выделено 3 млн. 600 тыс драмов.
В решение мэра Еревана указывается, что премия чиновникам выдается за добросовестное  и высококачественное исполнение трудовых и служебных обязанностей.
Примечательно, что указом президента Армении Армена Саркисяна от 17 апреля 2020 года Карен Амбарцумян был назначен судьей Апелляционного гражданского суда.