Առնվազն տարակուսելի կլիներ, եթե ԲԴԽ-ն հաստատեր անօրինական հանդիպման փաստը. «Փաստինֆո»-ն պնդում է իր տեղեկատվությունը 04/29/2020 17:50 | ԼՐԱՀՈՍ
Բարձրագույն դատական խորհրդի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայության պետ Արման Խաչատրյանը, արձագանքելով մամուլում տարածված լուրերին ֆեյսբուքում գրել է ։
Մի շարք լրագրողներ կապվել են ինձ հետ և խնդրում են մեկնաբանել վերջին մեկ ժամվա ընթացքում մամուլում ակտիվորեն տարածվող տեղեկությունը, թե իբր ԲԴԽ նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանին այս գիշեր կանչել են Կառավարություն՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ և ցուցումներ տվել:
Տարածվող տեղեկությունը սուտ է և չի համապատասխանում իրականությանը. ՀՀ վարչապետը և ԲԴԽ նախագահը չեն հանդիպել:
Տարաբնույթ մեկնաբանությունների և շահարկումների սիրահարների համար էլ ավելացնեմ, որ Կառավարության ղեկավարը չի կարող Դատական իշխանության ղեկավարին ցուցում տալ:
ԶԼՄ հարգելի գործընկերներ, հորդորում եմ ձեր թանկագին ժամանակը չծախսել մեկնաբանություններ խնդրելով մի բանի մասին, որ գոյություն չունի:
Հանդիպման մասին տեղեկատվությունը տարածել է «Փաստինֆո»-ն ու առնվազն տարակուսելի կլիներ, եթե ԲԴԽ-ն հաստատեր գիշերային հանդիպման ու անօրինական ցուցումների փաստը։ «Փաստինֆո»-ն պնդում է, որ Ռուբեն Վարդազարյանն այս գիշեր այցելել է կառավարություն։ Հարկ եղած դեպքում կհրապարակենք նաեւ ապացույցներ։

“ФактИнфо” настаивает на достоверности имеющихся сведений о ночном визите главы ВСС в правительство 04/29/2020   18:06  |  Лента новостей
Начальник службы по связям с общественностью Высшего судебного совета Армении Арман Хачатрян отреагировал на сообщения в СМИ.
“Ряд журналистов вышли на связь со мной и просят прокомментировать активно тиражируемые в прессе в последний час сведения о том, что якобы председателя ВСС Рубена Вардазаряна этой ночью вызвали в правительство к премьер-министру РА Николу Пашиняну и дали указания”, - написал Хачатрян.
Он отметил, что распространяемые сведения являются ложными, они не соответствуют действительности. Премьер Армении и глава ВСС не встречались.
Для любителей разного рода комментариев и спекуляций добавлю, что глава правительства не может давать указаний руководителю судебной власти.
Он призвал представителей СМИ не тратить время на просьбы прокомментировать то, чего не существует.
Информацию о встрече распространило ИА “ФактИнфо”, и по меньшей мере было бы странно, если бы ВСС подтвердил факт ночной встречи и незаконных указаний.
“ФактИнфо”  вновь утверждает, что этой ночью Рубен Вардазарян побывал в здании правительства. При необходимости агентство также обнародует и доказательства.