ՊՆ մամուլի խոսնակը հերքում է Գավառի միջադեպում ՌՈ որևէ աշխատակցի ներգրավված լինելու մասին լուրերը 04/29/2020 16:28 | ԼՐԱՀՈՍ
Գավառում արձակված կրակոցների միջադեպում Պաշտպանության նախարարության համակարգի, ներառյալ՝ Ռազմական ոստիկանության որևէ ծառայող կամ աշխատակից չի եղել: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Գավառ քաղաքում տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ տարածված տեղեկությունը, թե, իբր, մահացածներից մեկը ռազմական ոստիկանության քննիչ է, չի համապատասխանում իրականությանը։ Վերոնշյալ միջադեպում ՊՆ համակարգի, ներառյալ՝ ՌՈ, որևէ զինծառայող, ծառայող կամ աշխատակից ներգրավված չի եղել»,- գրել է Ստեփանյանը:
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել է, որ սպանվածներից մեկը ոչ թե ռազմական ոստիկանության, այլ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության քննիչ է՝ 1989 թ. ծնված Զոհրաբ Անուշավանի Պարոնիկյանը։

В Минобороны Армении опровергли информацию об участии сотрудников Военной полиции в инциденте в Гаваре 04/29/2020   16:44  |  Лента новостей
Никто из служащих или сотрудников системы Министерства обороны, включая Военную Полицию, не был вовлечен в инцидент со стрельбой в городе Гаваре. Об этом написал пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян на своей странице в соцсети Facebook.
"Распространенная в связи с инцидентом в Гаваре информация о том, что якобы один из убитых -  следователь Военной полиции, не соответствует действительности. Никто из военнослужащих, служащих или сотрудников системы Министерства обороны, включая Военную Полицию, не был вовлечен в вышеупомянутый инцидент", - написала Степанян.