Նախորդ օրերին եղել է մահվան 2 դեպք, երբ հաստատվել է կորոնավիրուս, բայց մահը վրա է հասել այլ հիվանդությունից. խոսնակ 04/29/2020   11:24  |  Կորոնավիրուս
Ապրիլի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 1932 դեպք, որոնցից 900-ն` առողջացած: Այս մասինֆեյսբուքի իր էջում գրել է առողջապահության նախարարի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1000 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 20189 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 65 նոր դեպք եւ 34 առողջացած։
Նշենք, որ, ընդհանուր առմամբ, ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությունից մահվան 30 դեպք: Նախորդ օրերին արձանագրվել է մահվան եւս 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով»:

В предыдущие дни умерли еще два пациента с коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней - Минздрав 04/29/2020   12:10  |  Коронавирус
В предыдущие дни умерли еще два пациента, у которых подтвердился коронавирус, однако причиной их смерти стали другие болезни. Об этом сообщила пресс-секретарь Министерства здравоохранения Армении Алина Никогосян.
"В общей сложности зафиксировано 30 случаев смерти от коронавирусной инфекции. В предыдущие дни были зарегистрированы еще два случая смерти, когда у пациентов подтвердилась коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по причине другой болезни", - пояснила Никогосян.
По данным на 11:00 28 апреля, в Армении коронавирусом нового типа заразили 1932 человека, из 900 выздоровели.
Фактически на лечении в данный момент находятся 1000 пациентов. Всего проведено 20189 тестов.
Таким образом, за сутки зарегистрировано 65 новых случаев инфицирования COVID-19, и 34 пациента излечились.
18:07 28/04/2020  |  КоронавирусУченые подтвердили новый путь передачи коронавируса - Lenta.ru
16:40 28/04/2020  |  КоронавирусВ Минздраве России призвали врачей разделять смерти "от коронавируса" и "с коронавирусом" - Интерфакс