ԱՄՆ 30 սենատորներ պահանջում են 1.5 միլիոն դոլար հատկացնել Արցախին 04/28/2020   10:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱՄՆ շուրջ 30 սենատորներ միացել են Ներկայացուցիչների պալատի 75 անդամների պահանջին ուղղված Արցախում ականազերծման ծրագրի ֆինանսավորմանը 2021 թվականին: Այս մասին հայտնում է Ամերիկայի հայ ազգային կոմիտեն (ANCA):
Սենատի նամակը շրջանառության մեջ է դրել Ռոբերտ Մենենդեսը: Նամակում կոչ է արվում անռվազն 1.5 միլիոն դոլար հատկացնել Արցախում ամերիկյան մարդասիրական աջակցության ծրագրին:
«Նամակը հստակ ներկայացնում է Կոնգրեսի մտադրությունը շարունակելու ԱՄՆ մարդասիրական օգնությունն Արցախին՝ չնայած վարչակազմի կողմից կյանք փրկող ծրագրին վերջ դնելու ոչ խելամիտ ու անգութ փորձերին», – ասել է կոմիտեի ղեկավար Արամ Համբարյանը:
17:36 26/04/2020  |  ԱնցուդարձԱմերիկացին երեք օր թաքնվել է իր տան այգում հյուրընկալված ծովային փղից
21:55 24/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքիան արձագանքել է Թրամփի ապրիլի 24-ի ուղերձին
19:47 24/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Հանրապետության տարածքում գրանցվել է ձվի գնաճ
17:45 23/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում կորոնավիրուսի նոր դեպքեր չեն արձանագրվել
12:17 23/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում կորոնավիրուսի հետազոտության նպատակով թեստավորվել է ևս 19 քաղաքացի
10:50 23/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱՄՆ-ում կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքը չի կրկնի առաջինի մասշտաբները. Գազետ.ռու
21:39 22/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊատահական չէր, որ Լավրովի հայտարարությունը հնչեց՝ Մամեդյարով-Մնացականյան տեսակոնֆերանսից առաջ. Արցախի «Դաշնակցություն» խմբակցության ղեկավար

Около 30 сенаторов США требуют выделить Арцаху 1,5 млн долларов 04/28/2020   10:51  |  Лента новостей
Порядка 30 сенаторов США присоединились к требованию 75 членов Палаты представителей США, нацеленному на финансирование в 2021 году программы разминирования в Арцахе. Об этом сообщает Армянский национальный комитет Америки(ANCA).
Письмо Сената ввел в обращение Роберт Менендес. В письме содержится призыв к США выделить не менее 1,5 млн долларов на американскую программу оказания гуманитарной помощи Арцаху.
“В письме четко представлено намерение Конгресса продолжить гуманитарную помощь Арцаху, несмотря на неблагоразумные и нещадные попытки со стороны администрации покончить с программой, спасающей жизни людей”, - заявил руководитель Комитета Арам Амбарян.