Վարչապետի աշխատակազմում առաջին եռամսյակի պարգևավճարները կազմել են շուրջ 46 հազար դոլար. AntiFake.am 04/27/2020 15:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի աշխատակազմի՝ 2020թ. պետական բյուջեով սահմանված առաջին եռամսյակի պարգևատրման ֆոնդը կազմել է 106.879.300 ՀՀ դրամ։ Այս մասին գրում է AntiFake.am-ը, որը հարցում է ուղարկել ՀՀ Վարչապետի աշխատակազմ՝ խնդրելով տրամադրել կառույցում 2020 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքում հատկացված պարգևատրումների ընդհանուր չափը։
«Ի պատասխան հարցման վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի պաշտոնակատար Արմեն Խաչատրյանը հայտնել է, որ վարչապետի աշխատակազմի՝ 2020թ. պետական բյուջեով սահմանված առաջին եռամսյակի պարգևատրման ֆոնդը կազմել է 106.879.300 ՀՀ դրամ։ Առաջին եռամսյակի ընթացքում վճարված պարգևավճարի ընդհանուր գումարը կազմել է 22.292.800 ՀՀ դրամ, որը համարժեք է շուրջ 46.000 ԱՄՆ դոլարին»,– գրել է կայքը։

Сумма премий в аппарате премьер-министра Армении за первый квартал составила примерно $46 тыс. - AntiFake.am 04/27/2020   16:14  |  Лента новостей
Установленный госбюджетом для аппарата премьер-министра Армении премиальный фонд за первый квартал 2020 года составил 106.879.300 драмов. Об этом пишет сайт AntiFake.am, который направил запрос в аппарат премьер-министра с просьбой предоставить информацию об общем размере премий, выделенных за первый квартал текущего года.
“В ответ на запрос исполняющий обязанности департамента информации и по связям с общественностью премьер-министра Армении Армен Хачатрян сообщил, что установленный госбюджетом для аппарата премьер-министра Армении премиальный фонд за первый квартал 2020 года составил 106.879.300 драмов. Общая сумма выплаченных за первый квартал премий составила 22.292.800 драмов, что эквивалентно  46.000  долларов США”, - пишет сайт.