ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է մարտական հենակետեր (լուսանկարներ) 04/23/2020 14:17 | ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն աշխատանքային այցով եղել է հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի հարավարևմտյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետերում: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Պաշտպանության նախարարին զեկուցվել է սահմանագոտում տիրող օպերատիվ-մարտավարական իրադրության, կատարված և ընթացիկ ինժեներական ու ամրաշինական, հենակետերի վերազինման աշխատանքների և թիկունքային ապահովման խնդիրների մասին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը զրուցել է դիրքապահների հետ, հավաստիացրել, որ անձնակազմի սոցիալ-կենցաղային պայմանների շարունակական բարելավման հետ կապված խնդիրները մշտապես գտնվում են երկրի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում:
Դավիթ Տոնոյանը խրախուսել է բարձր լեռնային բարդ պայմաններում մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողներին և շնորհակալություն հայտնել գերազանց ծառայության համար:
Պաշտպանության նախարարն ունկնդրել է նաև զորամիավորման և զորամասերի հրամանատարների զեկույցները ստորաբաժանումների առջև դրված խնդիրների կատարման, անձնակազմի մարտական և բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակի հետևողական բարձրացմանն ուղղված աշխատանքների մասին, տվել համապատասխան հանձնարարականներ և ցուցումներ:

Министр обороны Армении побывал на боевых позициях(Фото) 04/23/2020   14:38  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Давид Тоноян 22 апреля с рабочим визитом побывал на боевых опорных пунктах, дислоцированных на юго-западном направлении армяно-азербайджанской государственной границы. Об этом пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Министру обороны доложили об оперативно-тактической обстановке на границе, выполненных и текущих инженерных и укрепительных работах, переоснащении опорных пунктов и задачах тылового обеспечения.
Глава Минобороны Армении побеседовал с несущими боевое дежурство военнослужащими, заверил, что проблемы, связанные с непрерывным улучшением социально-бытовых условий личного состава, постоянно находятся в центре внимания военно-политического руководства страны.
Давид Тоноян поощрил военнослужащих, несущих боевое дежурство в сложных высокогорных условиях, и поблагодарил за отличную службу.
Министр обороны также выслушал доклады командиров войскового соединения и воинских частей о выполнении поставленных перед подразделениями задач, работах по последовательному повышению уровня боевой и морально-психологической подготовки личного состава и дал соответствующие поручения и указания.