Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ամերիկահայ բարերար Ասո Թավիթյանի ընտանիքին 04/23/2020   17:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 23-ին ցավակցական հեռագիր է հղել ամերիկահայ բարերար Ասո Թավիթյանի ընտանիքին:
«Արցախում խոր ցավով տեղեկացանք ամերիկահայ բարերար, հասարակական գործիչ, մեծ հայրենասեր Ասո Թավիթյանի մահվան մասին։
Ասո Թավիթյանն իր կյանքի եւ գործունեության ողջ ընթացքում ապրել է հայրենիքի հոգսերով, մեծ աշխատանք է տարել Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապմնդման, Սփյուռքում հայ ազգային ինքնության պահպանման, հայության շահերը տարբեր երկրներում պաշտպանելու ուղղությամբ:
Նրա համար յուրահատուկ նշանակություն ուներ Արցախը, որտեղ իր անմիջական մասնակցությամբ եւ նախաձեռնությամբ տարիներ շարունակ իրականացվել են տարբեր ծրագրեր, որոնց շարքում առանձնակի կարեւորություն ունի կրթական ոլորտը: Բարերարի աջակցությամբ տասնյակ արցախցիներ որակյալ կրթություն են ստացել աշխարհի առաջատար բուհերում:
Ասո Թավիթյանի հայրենանվեր գործունեությունն արժանի է բարձր գնահատանքի եւ ընդօրինակման:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում եմ տոկունություն ու ոգու կորով»:
19:08 15/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը հանդիպել է Արայիկ Հարությունյանի հետ
18:33 14/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊատրաստ եմ նպաստել Ապրիլյան պատերազմի քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքներին․ Բակո Սահակյան
15:21 09/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԲակո Սահակյանը հանձնարարել է անցակետերում սահմանային հսկողությունը ուժեղացնել
11:23 07/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանի մաղթանքը կանանց. Թող ձեր կյանքը լինի գարնանային հիասքանչ օրվա նման
19:18 04/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը խորհրդակցություն է անցկացրել կորոնավիրուսի դեմ պայքարի հարցերի շուրջ
17:41 01/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի պատվիրակության հետ
19:13 31/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀամոզված եմ հաջորդ իշխանությունը կստեղծի բարենպաստ պայմաններ մեր հայրենիքի զարգացման համար. Բակո Սահակյան
14:42 28/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԲակո Սահակյանն այցելել է Արցախի ոստիկանություն
20:00 26/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն ԱԱԾ–ում քննարկել է կորոնավիրուսի կանխարգելման միջոցառումները

Патриотичная деятельность Асо Тавитяна достойна высокой оценки и подражания - президент Арцаха 04/23/2020   18:09  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 23 апреля направил телеграмму соболезнования семье американского благотворителя армянского происхождения Асо Тавитяна. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
"С глубоким прискорбием в Арцахе узнали о смерти благотворителя, общественного деятеля, большого патриота Асо Тавитяна.
Асо Тавитян жил заботами родины, проделал большую работу по укреплению связей между Родиной и Диаспорой, сохранению армянской идентичности в Диаспоре, защите армянских интересов в разных странах.
Арцах для него имел особое значение. На протяжении многих лет по его инициативе и при непосредственном участии здесь были осуществлены разные программы, среди которых особую важность имеет сфера образования. При его содействии десятки арцахцев получили профессиональное образование в ведущих вузах мира.
Патриотичная деятельность Асо Тавитяна достойна высокой оценки и подражания.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю глубокие соболезнования всем родным и близким покойного, желаю стойкости и силы духа".