ՊԵԿ փոխնախագահ Ռաֆիկ Մաշադյանի եղբոր կողմից տարեց կնոջ սպանության գործով նոր մանրամասներ են ի հայտ եկել. Հարուցվել է նոր քրեական գործ 04/23/2020   13:34  |  Քրեական խրոնիկոն
ՊԵԿ փոխնախագահ Ռաֆիկ Մաշադյանի եղբոր՝ Գարիկ Մաշադյանի կողմից տարեց կնոջ սպանության գործով նոր մանրամասներ են ի հայտ եկել: Պարզվել է, որ տուժածի բնակարանից գողություն է կատարվել, ինչի կապակցությամբ հարուցվել է քրեական գործ: «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Ռիմա Եգանյանը նշեց, որ սպանության գործով նախաքննության ընթացքում կատարված մեծածավալ քննչական գործողությունների ընթացքում պարզվել է որ սպանված կնոջ բնակարանից կատարել է առանձնապես խոշոր չափերի՝ 3.335.000 ՀՀ դրամ արժողության ոսկյա զարդերի և 830.000 ՀՀ դրամ գումարի գաղտնի հափշտակություն:
«Ուստի՝ 21.04.2020թ. որոշում է կայացվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի (գողություն) 3-րդ մասի 1-ին և 1.1-րդ կետերով նոր քրեական գործ հարուցելու, այն առանձին վարույթում առանձնացնելու և նախաքննություն կատարելու մասին:Նախաքննությունը շարունակվում է երկու քրեական գործով»,- նշեց Եգանյանը:
Հիշեցնենք, որ տարեց կնոջ սպանության դեպքը տեղի է ունեցել 2019թ. հոկտեմբեր ամսին՝ Երևան քաղաքի Վարդաշեն 2-րդ փողոցի 2-րդ շենքի բնակարաններից մեկում: Դեպքի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ: Բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ 2020 թվականի ապրիլի 10-ին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի (սպանություն) 1-ին մասով և 147-րդ հոդվածի (բնակարանի անձեռնմխելիությունը խախտելը) 1-ին մասով նախատեսված հանրայնորեն վտանգավոր արարքներ առերևույթ կատարելու համար մեղադրանք է առաջադրվել 46-ամյա տղամարդուն, որը ՊԵԿ փոխնախագահ Ռաֆիկ Մաշադյանի եղբայրն է՝ Գարիկ Մաշադյանը:
Լուսանկարում՝ ՊԵԿ փոխնախագահ Ռաֆիկ Մաշադյանը
08:52 15/05/2019  |  ՄամուլԿրկին «յուղոտ պաշտոնի» նշանակում՝ ՊԵԿ-ում. Մաշադյանի մտերիմը՝ Արագածոտնի հարկայինի պետ. «Ժամանակ»
20:45 17/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ նախագահի տեղակալի միլիոնատեր տղան դատախազ է նշանակվել իրավական ընթացակարգերի պահպանմամբ. Դատախազությունը հանդես է եկել պարզաբանմամբ
10:08 14/02/2019  |  ՄամուլՌաֆիկ Մաշադյանի 23-ամյա որդին նշանակվել է Երեւանի կայազորի զինվորական դատախազ. Ժամանակ
10:30 20/02/2014  |  ՄամուլՄադոյանի դեմ մահափորձի գործով կալանավորվածները մեկուկես տարի անց ազատ արձակվեցին
19:59 28/12/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՔրեական հեղինակության սպանության նախապատրաստության գործում հարցականները շատ են
10:44 25/12/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՔրեական հեղինակության գործով պաշտպանը դատի է տվել հսկողություն իրականացնող դատախազին
13:13 20/11/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄեղադրյալն ուզում է ցուցմունք տալ, քննիչը «դիմադրում է». Նոր մանրամասներ քրեական հեղինակության գործից

Новые подробности вскрылись в деле об убийстве пожилой женщины, по которому проходит брат замглавы КГД Армении 04/23/2020   14:00  |  Криминальная хроника
Новые подробности вскрылись по делу об убийстве пожилой женщины, по которому обвиняемым проходит Гарик Машадян, - брат заместителя председателя Комитета государственных доходов Армении Рафика Машадяна.
Выяснилось, что в доме потерпевшей была совершена кража, в связи с чем было возбуждено уголовное дело.  Как отметила в ответ на запрос "ФактИнфо" начальник отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Рима Еганян, при проведении масштабных следственных действий в ходе предварительного расследования дела об убийстве было установлено, что из квартиры убитой женщины тайно похитили золотые украшения стоимостью 3.335.000 драмов и 830.000 драмов.
"Поэтому 21 апреля 2020 года было принято решение о возбуждении нового уголовного дела по пунктам 1 и 1.1 части 3 статьи 177(“Кража") и выделении его в отдельное производство. Ведется предварительное расследование по двум уголовным делам", - отметила Еганян.
Напомним, убийство пожилой женщины было совершено в октябре 2019 года в одной из квартир, расположенных во втором здании на второй улице ереванского квартала Вардашен. По факту было возбуждено уголовное дело. По совокупности доказательств 10 апреля 2020 года обвинение по части 1 статьи 104(“Убийство”) и части 1 статьи 147(“Нарушение неприкосновенности жилища”) УК РА было предъявлено 46-летнему Гарику Машадяну, который является братом замглавы КГД Рафика Машадяна.