Արցախում նախօրեին թեստավորված 3 քաղաքացու հետազոտության արդյունքները հայտնի են 04/22/2020   11:11  |  Կորոնավիրուս
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նախօրեին թեստավորված 3 քաղաքացու հետազոտության արդյունքներն արդեն հայտնի են:
Հիշեցնենք, որ կրկնակի թեստավորվել էին Քարվաճառում օրեր առաջ նոր կորոնավիրուսի վարակով հաստատված երկու վարարակիրները, որոնցից մեկի մոտ թեստավորման արդյունքը եղել է բացասական:
Ըստ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ընթացակարգերի, եթե 24 ժամ հետո նշյալ քաղաքացու հետազոտության արդյունքները կրկին բացասական լինեն, ապա նա կհամարվի բուժված և բուժմիավորումից դուրս կգրվի:
Երկրորդ քաղաքացու թեստավորման արդյունքը դեռևս դրական է, ինչը նշանակում է, որ նա շարունակելու է բուժման գործընթացը:
Երրորդ քաղաքացու թեստավորման արդյունքը ևս բացասական է, այսինքն՝ նրա մոտ կորոնավիրուսի վարակ չի հաստատվել:

В Арцахе подтверждено 7 случаев коронавируса, двое пациентов выздоровели 04/22/2020   11:57  |  Коронавирус
Министерство здравоохранения Республики Арцах сообщает, что уже известны результаты обследования 3 граждан, прошедших вчера тестирование.
Как напоминает информационный штаб Арцаха, повторное тестирование прошли двое пациентов из Карвачара, у которых несколько дней назад был подтвержден коронавирус. Результаты теста одного из них оказались отрицательными.
В соответствии с процедурами Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ), в случае, если результаты теста упомянутого пациента через 24 часа вновь будут отрицательными, его посчитают выздоровевшим и выпишут из медучреждения.
Результат теста второго гражданина по-прежнему положительный, что означает, что он продолжит лечение.
Что касается результата теста третьего гражданина, то он вновь отрицательный, то есть у него не подтвердился коронавирус.