«Դոն Պիպոյից» քենակալը ավելի քան մեկ մլն դոլար է հափշտակել. Ինքնիրավչության մեղադրանքը խաղողի բերքահավաքի հետ է կապվում 04/21/2020   13:30  |  Քրեական խրոնիկոն
«Դոն Պիպո» մականունով հայտնի Արթուր Ասատրյանն ինքնիրավչության համար առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Արթուր Ասատրյանի փաստաբան Մկրտիչ Վասակյանը:
«Առաջադրված մեղադրանքն անհիմն է: Որևէ ինքնիրավչության մասին խոսք լինել չի կարող»,- ասաց նա:
Փաստաբանը տեղեկացրեց, որ նոր գործն առնչվում է քենակալի հետ, որն Ասատրյանից առանձնապես խոշոր չափերի գումար է հափշտակել։
Փաստաբանի փոխանցմամբ՝ խոսքը գնում է մոտ 1 մլն 300 հազար ԱՄՆ դոլարի մասին, որը խարդախության ճանապարհով հափշտակվել է և դրա վերաբերյալ ևս նախաքննություն է ընթանում: Այդ հափշտակության գործով Արթուր Ասատրյանը և նրա հայրը՝ Օնիկ Ասատրյանը տուժող են ճանաչվել:
«Ստացվում է, որ իրեն խաբում են, բայց դրա համար իրեն են «դատում»»,- ասաց փաստաբանը՝ նշելով, որ ենթադրյալ ինքնիրավչությունը խաղողի այգիներում կատարված բերքահավաքն է, որը «կատարվել է օրինական կարգով»: «Հաղորդում են ներկայացրել ոստիկանություն՝ իբրև ինքնիրավչություն է:
Որևէ ինքնիրավչության մասին խոսք գնալ չի կարող: Հույս ունեմ, որ օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննության արդյունքում կգտնեն, որ Արթուր Ասատրյանի կողմից կատարված որևէ ինքնիրավչություն չկա»,- ասաց փաստաբանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Արթուր Ասատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 322-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ բռնություն գործադրելով կամ դրա սպառնալիքով ինքնիրավչության համար:
2019թ քաղաքացին ոստիկանություն գրավոր բողոք է ներկայացրել առ այն, որ Օնիկ Ասատրյանն ապօրինաբար հավաքում է իրեն պատկանող այգու բերքը:
11:40 21/04/2020  |  Դատական ռեպորտաժներ«Դոն Պիպոյին» նոր մեղադրանք է առաջադրվել
17:55 28/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանների գործողությունները համաչափ և օրինաչափ չեն. Փաստաբանը՝ «Դոն Պիպոյին» բերման ենթարկելու մասին
13:16 24/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀանցագործություն կատարելով՝ հանցագործություն չեն բացահայտում. Գեորգի Մելիքյանը՝ Դոն Պիպոյին բերման ենթարկելու մասին
10:11 20/08/2019  |  ՄամուլՈվ է նա. Դոն Պիպոյի հիմնադրամի ղեկավարը փողերը կանխիկացրել ու փորձել է փախչել երկրից. «Հրապարակ»
14:26 07/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոն«Դոն Պիպոն», նույն ինքը` Արթուր Ասատրյանը հանձնարարել է առեւանգել իր սպանությունը նախապատրաստող անձանց. նախաքննություն

“Дон Пипо” не признает вину в инкриминируемом ему деянии 04/21/2020   13:56  |  Криминальная хроника
Артур Асатрян, более известный по  прозвищу “Дон Пипо”, отвергает предъявленное ему обвинение в самоуправстве. Об этом в беседе с "ФактИнфо" заявил его адвокат Мкртыч Васакян.
“Выдвинутое обвинение не имеет под собой основания. Не может быть и речи о каком-либо самоуправстве”, - сказал он.
Адвокат сообщил, что новое дело связано со свояком, который похитил у Асатряна крупную сумму.
По словам адвоката, речь идет об $1 млн. 300 тыс., которые мошенническим путем были похищены, и в этой связи также ведется расследование. По делу об этом хищении Артур Асатрян и его отец – Оник Асатрян – были признаны потерпевшими.
"Получается, что его обманывают, но за это его же "судят"", - сказал адвокат, указав, что предполагаемое самоуправство – это сбор урожая в виноградном саду, который был «произведен в законном порядке". В Полицию же подали заявление якобы о самоуправстве».Речи быть не может о каком-либо самоуправстве. Надеюсь, что в результате объективного и разностороннего расследования удостоверятся в отсутствии какого-либо самоуправства со стороны Артура Асатряна", - отметил адвокат.
Ранее стало известно, что Артуру Асатряну предъявлено обвинение по части 2 статьи 322("Самоуправство, совершенное   с применением насилия или с угрозой его применения") УК Армении.
В 2019 году гражданин пожаловался в Полицию о том, что Оник Асатрян незаконно собирает урожай в принадлежащем ему саду.
11:01 21/09/2018  |  Криминальная хроникаАртур Асатрян, он же "Дон Пипо", освобожден под залог
11:52 05/07/2018  |  Криминальная хроникаАпелляционный суд Армении оставил под стражей криминального авторитета "Дона Пипо"
14:56 02/07/2018  |  Криминальная хроникаЗащита обжаловала арест криминального авторитета "Дона Пипо"