Դատախազներից մեկի մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվել. Գործընկերներն ինքնամեկուսացվել են 04/20/2020   14:39  |  Կորոնավիրուս
Գլխավոր դատախազության վարչություններից մեկի աշխատակիցների շրջանում կորոնավիրուսի վարակման դեպք է արձանագրվել: «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում Դատախազության Հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանն ասաց, որ դատախազի վիճակը լավ է, նրա մոտ ջերմություն և այլ ախտանշաններ առկա չեն եղել:
Խաչատրյանը տեղեկացրեց, որ դատախազի հետ շփման շրջանակը պարզված է, ընտանիքի անդամները մեկուսացվել են, իսկ նրա հետ շփումներ ունեցած գործընկերներն ինքնամեկուսացման մեջ են: Նրանց մոտ համապատասխան հիվանդության կլինիկա ունենալու վերաբերյալ տվյալներ, ըստ նրա, առայժմ չկան, սակայն ախտանշանների ի հայտ գալու դեպքում անմիջապես միջոցներ կձեռնարկվեն՝ թեստավորման համար:
Արևիկ Խաչատրյանն ընդգծեց, որ գլխավոր դատախազությունում միջոցներ են ձեռնարկվում աշխատակիցների շրջանում կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար:
Նրա փոխանցմամբ՝ տևական ժամանակ է, աշխատակիցների մեծ մասը, այդ թվում՝ դատախազները, աշխատանքային գործունությունն իրականացնում են բնակության կամ փաստացի գտնվելու վայրում՝ ինքնամեկուսացման պայմաններում, իսկ աշխատանքի հաճախող բոլոր աշխատակիցները պարտադիր ամեն օր ջերմաչափվում են, դատախազության վարչական շենքերում պարբերաբար ախտահանման աշխատանքներ են իրականացվում:
«Վերջին անգամ կրկնակի ախտահանում իրականացվել է այս շաբաթ և կիրակի օրերին: Բացի այդ՝ բոլոր աշխատակիցները, աշխատասենյակներն ապահովված են ալկոգելներով կամ այլ ախտահանիչ միջոցներով»,- նշեց Խաչատրյանը:
13:21 20/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՏառապել սովից ու կարիքից, թե՞ կորոնավիրուսից
11:17 20/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսից մահացածները 62 եւ 90 տարեկան էին. Ունեցել են կրոնիկական հիվանդություններ. ԱՆ խոսնակ
10:40 20/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՉինաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի 12 նոր դեպք. Ռոյթերս
10:36 20/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՉեխիայի նախագահը նախատեսում է կորոնավիրուսի պատճառով մեկ տարի փակ պահել երկրի սահմանները. Ինտերֆաքս
10:35 20/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱվստրալացիները հայտարարել են` սահմանափակումները կմնան անգամ վարակի տարածման դանդաղեցման դեպքում. Ռոյթերս
10:24 20/04/2020  |  ԿորոնավիրուսCOVID-19-ի հայտնաբերումը հետեւողական, ուշադիր եւ բարդ գործընթաց է․ Նորքի ԻԿՀ
00:06 20/04/2020  |  ՄարզականՄրցաշրջանի վերսկսումը դրական կազդի ամբողջ Իտալիայի վրա. Մանչինի
23:59 19/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱյսօրվա ընթացքում որևէ քաղաքացուց նոր կորոնավիրուսի թեստավորման համար նմուշառում չի իրականացվել. Արցախի ԱՆ

У одного из прокуроров в Армении выявили коронавирус: его коллеги самоизолировались 04/20/2020   15:27  |  Коронавирус
Случай заражения коронавирусом нового типа зафиксирован среди сотрудников управления Генеральной прокуратуры Армении. Об этом в беседе с “ФактИнфо” глава отдела по связям с общественностью Аревик Хачатрян. Она сообщила, что состояние прокурора удовлетворительное, повышенной температуры и иных симптомов у него не было.
Хачатрян также проинформировала, что круг общения прокурора установлен. Члены его семьи помещены под карантин, а контактировавшие с ними коллеги находятся в самоизоляции. По ее словам, характерных для болезни клинических проявлений у них пока нет, однако в случае появления симптомов будут немедленно предприняты меры для проведения тестирования.
Аревик Хачатрян подчеркнула, что в Генпрокуратуре принимаются меры по предотвращению распространения коронавируса среди сотрудников.
По ее словам, на протяжении длительного времени часть сотрудников, в том числе прокуроры, ведут трудовую деятельность из дома или с места фактического пребывания, в условиях самоизоляции, а посещающим место работы сотрудникам ежедневно мерят температуру. В административном здании прокуратуры регулярно проводятся работы по дезинфекции помещения.
Она также заявила, что все сотрудники обеспечены антисептиками.
13:31 20/04/2020  |  КоронавирусОсобые документы могут появиться для туристов после пандемии коронавируса - Lenta.ru
12:02 20/04/2020  |  КоронавирусЧисло заболевших коронавирусом в России превысило 47 тысяч человек - РИА Новости
11:45 20/04/2020  |  КоронавирусТроих несовершеннолетних детей удалось вернуть из России в Армению
11:25 20/04/2020  |  КоронавирусВ Минздраве Армении рассказали о двух скончавшихся пациентах с коронавирусом
11:05 20/04/2020  |  КоронавирусЗа сутки в Армении выявлено 48 новых случаев заражения коронавирусом, двое пациентов скончались
09:38 20/04/2020  |  Международные новостиМишустину предложили приравнять мигрантов к гражданам России для получения пособий - ТАСС
09:27 20/04/2020  |  КоронавирусИнфекционист заявил о странностях коронавируса - "Россия 1"
09:11 20/04/2020  |  КоронавирусПрезидент Чехии предложил не открывать границы страны еще год из-за коронавируса - Интерфакс