Նորաշենում կա 8 հաստատված դեպք, որոնցից մեկն ապաքինվել է, մեկը՝ մահացել. մարզպետ 04/16/2020   15:51  |  Կորոնավիրուս
Նորաշեն համայնքում այս պահին ունենք 8 հաստատված դեպք, որոնցից մեկն ապաքինվել է, մեկը՝ մահացել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արարատի մարզպետ Գարիկ Սարգսյանը։
«Հարգելի լրագրողներ եւ մեզ զանգահարող քաղաքացիներ, հավատարիմ մնալով բաց եւ թափանցիկ աշխատելու մեր գործելաոճին` եւս մեկ անգամ հարկ եմ համարում տեղեկացնել, որ Նորաշեն համայնքում հուղարկավորությանը մասնակցել է մեկուսացված քաղաքացի, ում մոտ այնուհետեւ հայտնաբերվել է կորոնավիրուս։ Դեպքից հետո պարետատունը որոշել է ժամանակավորապես սահմանափակումներ կիրառել համայնքում։
Նորաշեն համայնքում այս պահին ունենք 8 հաստատված դեպք, որոնցից մեկն ապաքինվել է, մեկը՝ մահացել։
Մնացած կասկածելի աղբյուրներից ստացված տեղեկությունները իրականության հետ որեւէ աղերս չունեն։
Հիշեցնեմ, որ վերոնշյալ համայնքում սահմանափակումներ կիրառելու վերաբերյալ պարետի որոշումն ուժի մեջ է մինչեւ 2020 թվականի ապրիլի 18-ը՝ ժամը 23։59»,- գրել է նա։
18:45 15/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրտաշատի ԲԿ–ից 110 պացիենտներից 20–ն այսօր դուրս են գրվել. Գարիկ Սարգսյան
17:10 06/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրարատում երեկ հաստատված որևէ նոր դեպք չենք ունեցել. Գարիկ Սարգսյան
17:40 30/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրարատում 85 վարակման դեպք կա․ քաղաքացիներից մեկը մասնակցել է մարդաշատ միջոցառման
13:04 09/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊատմական հողի կատեգորիան փոխել են Գարիկ Սարգսյանի համագյուղացու համար․ բլուրների վրա հյուրանոց է կառուցվելու
15:25 02/03/2020  |  Քաղաքացիական իրավունքԱվշարի համայնքապետն Արարատի մարզպետի դեմ հայց կներկայացնի
14:07 26/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳարիկ Սարգսյանը պատմեց՝ ինչպես է Ավշարի համայնքապետը համայնքի դպրոցը List.am-ում վաճառքի հանել
12:10 26/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԴվինի հնավայրում թանգարան կկառուցվի. Արարատի մարզպետ
19:33 21/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխզիջումներ լինելու են, վաղը ԱԺ-ում կառավարության ղեկավարի մակարդակով հարցին պատասխան կտրվի. Գարիկ Սարգսյանը՝ բողոքող անասնաբույծներին

Губернатор Араратской области представил ситуацию с коронавирусом в селе Норашен 04/16/2020   16:08  |  Коронавирус
Восемь случаев заражения коронавирусом подтверждено в селе Норашен: один из заболевших выздоровел, еще один пациент скончался. Об этом сообщил на свой странице в Facebook губернатор Араратской области Армении Гарик Саркисян, приводя последние данные.
"Считаю необходимым вновь сообщить, что в похоронах в общине Норашен принимал участие изолированный гражданин, у которого впоследствии выявили коронавирус. После инцидента комендатура решила временно ввести ограничения в общине", - сообщил Гарик Саркисян.
Губернатор заявил, что остальные сведения, полученные из сомнительных источников, не имеют никакого отношения к действительности.
Он напомнил, что решение коменданта о введении в вышеупомянутой общине ограничений будет в силе до 23:59 18 апреля 2020 года.