Նաիրա Զոհրաբյանն առաջարկում է ուսանողների վարձն այս օրերին զեղչել 25 տոկոսով 04/15/2020 14:23 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը կարծում է, որ Կառավարությունն ուսանողների համար նախատեսված փաթեթ պետք է նախապատրաստի ու գոնե 25 տոկոսով նրանց ուսման վարձը զեղչի:
Զոհրաբյանն այսօր ԱԺ ամբիոնից հայտնեց, որ իրեն են դիմել բուհերի բազմաթիվ ուսանողներ ու խնդրել, որ այս ֆորսմաժորային իրավիճակում ուսման վարձն առնվազն 25 տոկոսով զեղչվի:
«Եթե մենք ճանապարհային քարտեզ ենք մշակել, միջոցառումների ցանկ ենք ձեռնարկել սոցիալապես տարբեր թիրախային խմբերի համար, ապա, կարծում եմ, մի փաթեթ էլ պետք է պատրաստվի բուհում սովորող ուսանողների համար»,-ասաց ԲՀԿ պատգամավորը:
Զոհրաբյանը շեշտեց, որ ուսանողների ծնողների գերակշիռ մեծամասնությունն այս պահին օբյեկտիվ ու սուբյեկտիվ պատճառներից ելնելով զրկված է աշխատելու հնարավորությունից ու որպես հետևանք չի կարողանալու ուսման վարձը վճարել:

Наира Зограбян предложила предоставить студентам скидку по оплате обучения 04/15/2020   14:44  |  Коронавирус
Депутат от парламентской фракции “Процветающая Армения” Наира Зограбян считает, что правительство должна подготовить пакет помощи студентам и хотя бы предоставить им скидку по оплаты стоимости обучения в размере 25%.
Как заявила сегодня с трибуны НС Зограбян, к ней обратились многочисленные студенты вузов с просьбой о предоставлении в сложившейся ситуации скидки по оплате обучения как минимум в размере 25%.
“Если мы разработали дорожную карту, предприняли список мер для различных социальных групп, то, полагаю, что следует подготовить также еще один пакет для студентов, обучающихся в вузах”, - сказала депутат от ППА.
Зограбян отметила, что подавляющее большинство родителей студентов в данный момент по объективным и субъективным причинам лишены возможности работать и, как следствие, не смогут внести плату за обучение детей.
12:16 15/04/2020  |  КоронавирусЗа сутки в России выявили 3388 новых случаев заражения коронавирусом
11:36 15/04/2020  |  КоронавирусМинздрав Армении представил подробности смерти 66-летнего пациента с коронавирусом