Հովհաննես Ազոյանի բնակարանի ուղղությամբ կրակելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 04/15/2020   16:16  |  Քրեական խրոնիկոն
Դերասան Հովհաննես Ազոյանի բնակարանի պատուհանի ուղղությամբ կրակելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին Ոստիկանությունից:
Նրանց փոխանցմամբ՝ քրեական գործը հարուցվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185-րդ հոդվածի՝ ուրիշի գույքը դիտավորությամբ վնասելու կամ ոչնչացնելու և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի՝ ապօրինի զենք պահելու հատկանիշներով:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Ապրիլի 14-ի գիշերը կրակել են դերասան Հովհաննես Ազոյանի բնակարանի պատուհանների ուղղությամբ:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ ժամը 01:20-ին անհայտ անձն անհայտ զենքով մեկ անգամ կրակել է Օրբելի փողոցի 8 շենքի նշված բնակարանի ուղղությամբ, որի հետևանքով գնդակը վնասել է պատշգամբի պատուհանի ապակին, կպել ննջասենյակի պատին և ընկել մահճակալի վրա: Նշանակված են համալիր փորձաքննություններ, ձեռնարկվում են միջոցառումներ, կատարվող անձի ինքնությունը պարզելու, նրան և զենքը հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Уголовное дело возбуждено по факту стрельбы по дому актера Ованнеса Азояна 04/15/2020 16:24 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту стрельбы по дому известного актера Ованнеса Азояна. Об этом “ФактИнфо” сообщили в Полиции Армении.
В ведомстве заявили, что уголовное дело возбуждено по статье 185(“Умышленные уничтожение или повреждение имущества”) и статьи 235(“Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств”) УК Армении.
Ранее стало известно, что 14 апреля ночью неизвестный открыл стрельбу по окнам дома известного актера Ованнеса Азояна.
Прибывшая на место оперативная группа выяснила, что около 01:20 ночи неизвестный из неустановленного оружия произвел один выстрел в сторону окна балкона. Пуля угодила в стену спальной комнаты и упала на кровать. Назначены комплексные экспертизы, принимаются меры по установлению личности человека, совершившего деяние, а также его розыску и обнаружению оружия.