Սոցիալական աջակցության 9-րդ միջոցառման դիմումների համակարգի աշխատանքը ժամանակովրապես դադարեցված է. Այն կգործի օրվա ընթացքում 04/14/2020 13:52 | Կորոնավիրուս
Սոցիալական աջակցության 9-րդ միջոցառումը ուղղված է չգրանցված, օրավարձով աշխատողներին: Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի մամուլի խոսնակ Սոնա Մարտիրոսյանը պատասխանելով հարցին, թե ինչու չգրանցված աշխատակիցների համար աջակցության ծրագրեր չկան:
«Այդ միջոցառումն ուղղված է այն մարդկանց, որոնք փաստացի գրանցված աշխատանք չունեն և անչափահաս երեխաներ ունեն: Այսինքն տրամաբանությունը երեխային ուղղված աջակցությունն է»,-ասաց Սոնա Մարտիրոսյանը:
Նշենք, որ 9-րդ միջոցառումը մեկնարկել է երեկ, սակայն այս պահի դրությամբ տեխնիկական խնդիրների պատճառով դիմումների ընդունումը մի քանի ժամով դադարեցված է. «Ծանրաբեռնվածության պատճառով համակարգը կարող էր ավտոմատ մերժումներ ուղարկել, ինչի համար ժամանակավորապես դադարեցրել ենք համակարգի աշխատանքը»,-ասաց նախարարը վստահեցնելով, որ տեխնիկական խնդիրները լուծելուց անմիջապես հետո կշարունակեն ընդունել դիմումները:
Հիշեցնենք, որ 9-րդ միջոցառման համար շահառուները կարող են դիմել մուտք գործելով ssa.am կայք և լրացնելով անհրաժեշտ տվյալները:

Прием заявок на получение соцпомощи по девятой программе продолжится после устранения технических неполадок 04/14/2020   14:49  |  Коронавирус
Девятое мероприятие по социальной поддержке населения в рамках борьбы с экономическими последствиями коронавируса направлено на оказание содействия незарегистрированным работникам с посуточной оплатой труда. Об этом заявила пресс-секретарь министра труда и социальных вопросов Сона Мартиросян.
“Это мероприятие распространяется на неоформленных работников, у которых есть несовершеннолетние дети. Логика заключается в оказании содействия детям”, - пояснила Сона Мартиросян.
Девятая программа соцпомощи стартовала накануне, однако к этому моменту из-за технических проблем прием заявок приостановлен на несколько часов.
“Из-за высокой нагрузки система могла автоматически отправлять извещения с отказом, в связи с чем временно приостановили работу”, - сказала министр, заверив, что после устранения технических неполадок прием заявок продолжится.
Напомним, бенефициары девятой программы могут направить обращение через сайт ssa.am, заполнив необходимые данные.
12:08 14/04/2020  |  КоронавирусЗа сутки в России зафиксировали 2774 новых случая заражения коронавирусом - РИА Новости
11:34 14/04/2020  |  КоронавирусВ Минздраве Армении рассказали о двух скончавшихся накануне пациентах с коронавирусом