Մինչև արտակարգ իրավիճակի ավարտը առողջապահության ոլորտի աշխատակիցները էլեկտրագնացքներով կերթևեկեն անվճար. «ՀԿԵ» 04/14/2020 14:36 | Կորոնավիրուս
Ապրիլի 14-ից մինչև արտակարգ իրավիճակի ավարտը առողջապահության ոլորտի աշխատակիցները կունենան «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության էլեկտրագնացքներով անվճար երթևեկելու հնարավորություն: Այդ մասին հայտնեցին «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության մամուլի ծառայությունից:
Ինչպես նշված է «ՀԿԵ» գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովի համապատասխան հրամանում, տվյալ որոշումը կոչված է աջակցել ՀՀ Առողջապահության նախարարությանը նոր կորոնավիրուսային վարակի հետ պայքարի գործում: Միջքաղաքային էլեկտրագնացքներով անվճար երթևեկելու համար հիմք է հանդիսանում բուժհաստատությունների ղեկավարության կողմից աշխատակիցներին տրված արտակարգ իրավիճակի պայմաններում տեղաշարժման թերթիկը, որտեղ նշված կլինի երթևեկության ուղությունը:
Ներկա պահին «ՀԿԵ» ընկերությունը ապահովում է ուղևորների հոսքը Երևանի և Գյումրիի միջև, ինչպես նաև Երևան-Երասխ-Երևան և Երևան-Արաքս-Երևան ուղություններով: Էլեկտրագնացքների չվացուցակին կարող եք ծանոթանալ ընկերության վեբ-կայքում:

«ЮКЖД» предоставляет медработникам бесплатный проезд в электропоездах на период ЧС 04/14/2020   15:18  |  Коронавирус
С 14 апреля и на период чрезвычайной ситуации работники медицинских учреждений Армении смогут воспользоваться бесплатным проездом в электропоездах компании «Южно-кавказская железная дорога». Об этом сообщается на сайте компании.
Как говорится в соответствующем приказе гендиректора «ЮКЖД» Алексея Мельникова, данное решение направлено на поддержку деятельности Министерства здравоохранения в деле борьбы с новой коронавирусной инфекцией. Основанием для бесплатного проезда в электропоездах считается предъявляемые медицинскими сотрудниками выданные работодателем «Листки передвижения при особом положении» с указанным маршрутом следования.
В настоящее время «ЮКЖД» обеспечивает сообщение между Ереваном и Гюмри, а также на направлениях Ереван-Ерасх-Ереван, Ереван-Аракс-Ереван. С подробным расписанием движения междугородних электропоездов можно ознакомиться на вэб-сайте компании «ЮКЖД».
12:08 14/04/2020  |  КоронавирусЗа сутки в России зафиксировали 2774 новых случая заражения коронавирусом - РИА Новости
11:34 14/04/2020  |  КоронавирусВ Минздраве Армении рассказали о двух скончавшихся накануне пациентах с коронавирусом