Գիշերը կրակել են դերասան Հովհաննես Ազոյանի բնակարանի ուղղությամբ 04/14/2020 12:05 | Քրեական խրոնիկոն
Ապրիլի 14-ի գիշերը կրակել են դերասան Հովհաննես Ազոյանի բնակարանի պատուհանների ուղղությամբ: Ոստիկանությունից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասացին, որ ապրիլի 14-ին՝ ժամը 01:42-ի սահմաններում ոստիկանությունում ահազանգ է ստացվել, Երևանի Օրբելի 8 շենքում գտնվող բնակարանի պատուհանների ուղղությամբ կրակել են, փամփուշտը մտել է ներս:
«Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ ժամը 01:20-ին անհայտ անձն անհայտ զենքով մեկ անգամ կրակել է Օրբելի փողոցի 8 շենքի նշված բնակարանի ուղղությամբ, որի հետևանքով գնդակը վնասել է պատշգամբի պատուհանի ապակին, կպել ննջասենյակի պատին և ընկել մահճակալի վրա: Նշանակված են համալիր փորձաքննություններ, ձեռնարկվում են միջոցառումներ, կատարվող անձի ինքնությունը պարզելու, նրան և զենքը հայտնաբերելու ուղղությամբ: նախապատրաստվում են նյութեր»,- ասացին Ոստիկանությունից:

Неизвестный открыл стрельбу по дому известного актера Ованнеса Азояна 04/14/2020 12:20 | Криминальная хроника
Неизвестный ночью открыл стрельбу по окнам дому известного актера Ованнеса Азояна. Как сообщили “ФактИнфо” в Полиции Армении, 14-го апреля, около 01:42, в ведомство поступило сообщение о том, что стреляли по окнам квартиры, расположенной в здании на улице Орбели №8 в Ереване. Пуля залетела в помещение.
“Прибывшая на место оперативная группа выяснила, что около 01:20 ночи неизвестный из неустановленного оружия произвел один выстрел в сторону окна балкона. Пуля угодила в стену спальной комнаты и упала на кровать. Назначены комплексные экспертизы, принимаются меры по установлению личности человека, совершившего деяние, а также его розыску и обнаружению оружия. Готовятся материалы”, - сообщили в Полиции.