Ոստիկանության Դավթաշենի տարածքային բաժանմունքի չորս ծառայողներ կալանավորվել են 04/13/2020 19:40 | Քրեական խրոնիկոն
Ապրիլի 9-ին Ոստիկանության Դավթաշենի բաժանմունքում՝ ԱԱԾ և Ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության ծառայողների կողմից համատեղ քննչական միջոցառումների արդյունքում 4 ոստիկանության ծառայակից կալանավորվել է: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ոստիկանների պաշտպան Գարիկ Գալիկյանից:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ ապրիլի ԱԱԾ մի քանի աշխատակիցներ այցելել են Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Դավթաշենի տարածքային բաժանմունք, որտեղ ելումուտը ԱԱԾ-ականների կողմից դադարեցվել էր։ Ոստիկանության Երևան քաղաքի Դավիթաշենի բաժանմունքում ԱԱԾ և ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության ծառայողները համատեղ քննչական միջոցառումներ են իրականացրել՝ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում:
Պաշտպանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց, որ 4 ոստիկանի մեղադրանք է առաջադրվել և նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը: Նա նաև տեղեկացրեց, որ կալանավորման մասին որոշման դեմ բողոք է ներկայացրել: Հարցին, թե ինչ հոդվածի հատկանիշներով է առաջադրվել մեղադրանքը, փաստաբանը պատասխանեց, որ այլ մանրամասներ հայտնել չի կարող, քանի որ իր պաշտպանյալների կողմից չունի համապատասխան թույլտվություն:

Арестованы четверо сотрудников одного из отделений Полиции Еревана 04/14/2020   09:28  |  Криминальная хроника
Четверо сотрудников Полиции Армении арестованы в результате проведенной Службой национальной безопасности и сотрудниками управления внутренней безопасности Полиции в давташенском отделении Полиции 9 апреля. Об этом “ФактИнфо” сообщил адвокат полицейских Гарик Галикян.
Ранее сообщалось, что несколько сотрудников Службы национальной безопасности Армении посетили давташенское территориальное отделение Управления полиции по Еревану, куда вход был перекрыт сотрудниками СНБ. Сотрудники СНБ и управления внутренней безопасности Полиции провели совместные следственные мероприятия в давташенском отделении Полиции в рамках уголовного дела.
Как заявил адвокат в беседе с “ФактИнфо”, четверым полицейским предъявлено обвинение. В отношении них избрана мера пресечения в виде заключения под  стражу. Он также сообщил, что подал жалобу на решение об аресте. При этом адвокат воздержался от разглашения иных подробностей, указав, что у него нет соответствующего разрешения от подзащитных.