Կրակոցներ՝ Արարատի մարզում.սպանվածը 43-ամյա տղամարդ է 04/13/2020 12:35 | Քրեական խրոնիկոն
Ապրիլի 12-ին Արարատի մարզում սպանություն է տեղի ունեցել՝ հրազենի գործադրմամբ: Ոստիկանությունից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ ժամը 23:50-ին Մասիսի բաժին Մասիսի բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել, որ իրենց մոտ են տեղափոխել 1977թ. ծնված մի տղամարդու, ով շտապօգնության մեքենայի մեջ մահացել է:
Նրանց փոխանցմամբ՝ դեպքի վայր է մեկնել օպերատիվ խումբ, կատարվում է նախաքննություն:
Նշենք, որ սպանված տղամարդը Արցախի Հանրապետության բնակիչ է: Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով սպանության և ապօրինի հրազեն պահելու համար:

43-летнего мужчину застрелили в Араратской области 04/13/2020   12:44  |  Криминальная хроника
Как сообщили “ФактИнфо” в Полиции Армении, в 23:50 масисский отдел из  местного медцентра поступило сообщение о том, что к ним доставлен мужчина(1977 года рождения), который скончался в карете “Скорой помощи”.
В ведомстве также сообщили,  на место происшествия отправилась оперативная группа, ведется предварительное расследование. Отметим, что убитый – житель Республики Арцах. По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(“Убийство”) и части 1 статьи 235 (“Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств”) УК Армении.