Գեղարքունիքում կորոնավիրուս հայտնաբերված վիրուսակրին կթեստավորեն երրորդ անգամ. մարզպետ 04/13/2020   16:38  |  Կորոնավիրուս
Գեղարքունիքում կորոնավիրուս հայտնաբերված վիրուսակրին կթեստավորեն երրորդ անգամ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում Մարտունու համայնքապետ Արմեն Ավետիսյանը  հայտնել էր, որ կորոնավիրուս հայտնաբերված բնակչի մոտ երկրորդ թեստը եղել է բացասական։
Մարզպետը, մասնավորապես, գրել է.
«Գեղարքունիքի մարզի սիրելի' բնակիչներ.
Տեղեկացնում եմ, որ 2 օր առաջ գրանցված կորոնավիրուսով հիվանդի կրկնակի թեստը ԲԱՑԱՍԱԿԱՆ է։
Հաշվի առնելով ստեղծված իրավիճակը՝ բժիշկները եկել են եզրակացության, որ կարիք կա 3֊րդ թեստը անելու։
Այդ արդյունքները կիմանանք վաղը։
Իմ խնդրանք–հորդորդն է ձեզ, այս օրերին հատակապես, հետեւել միայն ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԼՐԱՀՈՍԻՆ, լինել մեդիա գրագետ՝ չտրվել սադրիչ բովանդակությամբ կայքերի ապատեղեկատվությանը, խոհեմություն ցուցաբերել եւ ավելորդ լարվածության ու խուճապի պատճառ չդառնալ։
Մենք ավելի քան թափանցիկ ենք աշխատում՝ հանուն յուրաքանչյուրիս անվտանգության եւ առողջության։
Առողջ եղե'ք...»։
16:21 13/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՄարտունու բնակչի մոտ կրկնակի թեստի արդյունքը բացասական է. համայնքապետ

Жителя Гегаркуникой области Армении в третий раз протестируют на коронавирус - губернатор 04/13/2020   17:37  |  Коронавирус
Жителя Гегаркуникой области Армении протестируют в третий раз.
Ранее  в беседе с  “ФактИнфо” глава общины Мартуни Армен Аветисян заявил, что второй тест не подтвердил наличие коронавируса у местного жителя, у которого ранее выявили заболевание.
В этой связи губернатор Гегаркуникской области Армении Гнел Саносян сообщил, что повторный тест пациента, у которого два дня назад диагностировали коронавирус нового типа, оказался отрицательным.
“С учетом создавшейся ситуации, врачи пришли к заключению, что возникла необходимость в третьем тесте. Результаты станут известны завтра”, - написал Саносян, призвав жителей следить только за официальной информацией.