ԱԱԾ-ն գործողություններ է իրականացրել ոստիկանության Դավիթաշենի բաժանմունքում 04/09/2020   15:00  |  Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանությունը չի հերքում, որ ԱԱԾ-ն այս պահին ոստիկանության Դավիթաշենի բաժանմունքում գործողություններ է իրականացնում, բայց նաեւ հրաժարվում որեւէ մեկնաբանությունից։
Մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն ԱԱԾ մի քանի աշխատակիցներ այցելել են Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Դավթաշենի տարածքային բաժանմունք, որտեղ ելումուտը ԱԱԾ-ականների կողմից դադարեցվել է։
«Փաստինֆո»-ն կապ հաստատեց ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանի հետ: Վերջինս ոչ հաստատեց և ոչ էլ հերքեց տեղեկությունը, փոխարենը խորհուրդ տվեց ԱԱԾ-ից ճշտել. «ԱԱԾ-ից ճշտեք»,-ասաց Աշոտ Ահարոնյանը չպատասխանելով մեր հարցերին:
Ոստիկանության բաժանմունքում «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան հաստատեցին, որ ԱԱԾ-ն գործողություններ է իրականացրել ոստիկանությունում, սակայն ձեռնպահ մնացին հավելյալ այլ տեղեկատվության տրամադրումից՝ ուղղորդելով լրատվական ծառայություն։
«Փաստինֆո»-ն նաև կապ հաստատեց ԱԱԾ լրատվական ծառայության հետ, որտեղից հայտնեցին այս պահին տեղեկատվություն չունեն. «Տեղեկություն չունենք, հիմա ճշտում ենք»,-ասացին ԱԱԾ-ից:
Հ.Գ. Քիչ առաջ  ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը ֆեյսբուքում գրառում է կատարել՝ նշելով, որ «ՀՀ ԱԱԾ եւ ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության ծառայողները համատեղ քննչական միջոցառումներ են իրականացրել ոստիկանության Երեւան քաղաքի Դավիթաշենի բաժանմունքում»։
13:55 09/04/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՕպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում ապրիլի 8-ից 9-ը
17:44 07/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՍտուգման արդյունքները ապրիլի 7-ի ժամը 9-ից 15-ի դրությամբ
14:21 04/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՍտուգման արդյունքները ապրիլի 4-ի ժամը 9-ի դրությամբ
12:02 03/04/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՕպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում ապրիլի 2-ից 3-ը
17:25 02/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱյսօր արդեն վարչական պատասխանատվության է ենթարկվեն 248 քաղաքացի
19:23 01/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱնցակետերում կիրականցնեն մարդկանց ու տրանսպորտային միջոցների շարժը վերահսկելու գործողություններ
17:30 01/04/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանների նկատմամբ բռնություն գործադրելու մեջ մեղադրվող 28-ամյա երիտասարդը կալանավորվել է. ընտանիքը չի կարողացել վճարել գրավը

СНБ и полицейские провели следственные действия в одном из отделений Полиции Еревана 04/09/2020   17:19  |  Криминальная хроника
Полиция Армении не опровергает информацию о проведении следственных действий в давташенском отделении Полиции, но при этом отказывается от комментариев по этому  поводу.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, несколько сотрудников Службы национальной безопасности Армении посетили давташенское территориальное отделение Управления полиции по Еревану,  куда вход перекрыт сотрудниками СНБ.
ИА "ФактИнфо" попыталось связаться с начальником управления по связям с общественностью и информации полиции Ашотом Агароняном. Он не подтвердил, но и не опроверг информацию, посоветовав обратиться за уточнениями в СНБ.
В свою очередь в отделении Полиции в ответ на вопрос "ФактИнфо" подтвердили, что СНБ провела действия в Полиции, однако воздержались от предоставления дополнительных сведений.
"ФактИнфо" так же обратилось в пресс-службу СНБ, где сообщили, что в данный момент им нечего сообщить. “У нас нет сведений, в данный момент уточняем”, - заявили в СНБ.
Немногим ранее начальник управления по связям с общественностью и информации полиции Ашот Агаронян на своей странице в Facebook  сообщил, что сотрудники СНБ и управления внутренней безопасности Полиции провели совместные следственные действия в давташенском отделении Полиции.