Covid 19 վարակ ունեցող 4-ամյա երեխան վիրահատվել է համալսարանական հիվանդանոցում 04/09/2020 09:17 | Կորոնավիրուս
Կորոնավիրուսով վարակված 4-ամյա երեխայի վիրահատությունը բարեհաջող է անցել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը։
«Քիչ առաջ համալսարանական հիվանդանոցում բարեհաջող ավարտվեց Covid 19 վարակ ունեցող 4ամյա փոքրիկի դիմածնոտային միջամտությունը։
Երեխան համալսարանական հիվանդանոց էր տեղափոխվել այսօր, դիմածնոտային վիրաբույժները շտապ ցուցումով իրականացրեցին վիրահատություն՝ մանկական վարակաբանի ներկայությամբ: Փոքրիկի վիճակը կայուն է, ներկա պահին գտնվում է բժիշկների հսկողության ներքո, ի դեպ արդեն ժպտում է։
Շնորհակալություն եմ հայտնում ԵՊԲՀ Մուրացանի բուժանձնակազմին՝ դուք լավագույններից եք»,-գրել է Արմեն Մուրադյանը։

В Ереване прооперировали четырехлетнего ребенка с коронавирусом 04/09/2020   10:15  |  Коронавирус
В Армении прооперировали четырехлетнего ребенка, зараженного коронавирусом Covid-19. Об этом сообщил ректор Ереванского государственного медицинского университета (ЕГМУ) Армен Мурадян на своей странице в соцсети Facebook.
"В университетской больнице успешно завершилась операция, проведенная 4-летнему малышу", - сообщил Мурадян.
По его словам, ребенка перевели в университетскую больницу 8 апреля со срочным показанием к операции, которую провели челюстно-лицевые хирурги в присутствии детского инфекциониста.
"Состояние малыша стабильное. В настоящий момент он находится под присмотром врачей. Кстати, уже улыбается", - написал Мурадян, поблагодарив медперсонал больничного комплекса ЕГМУ "Мурацан".